date_range چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۵۷:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

کنکوری‌های مناطق زلزله‌زده کرمانشاه به اردو می‌روند

کنکوری‌های مناطق زلزله‌زده کرمانشاه به اردو می‌روند
منبع خبر: ایسنا
دسته خبری: جامعه|تحصیل

رئیس اداره فرهنگی، هنری و اردویی اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای اعزام دانش‌آموزان مقطع پیش‌دانشگاهی مناطق زلزله‌زده استان به اردوی علمی تفریحی در آستانه برگزاری آزمون سراسری خبر داد.

 رحیم زارعی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اضافه کرد: این اردوی علمی تفریحی برای تمامی دانش‌آموزان دختر و پسر مناطق زلزله زده استان که در مقطع پیش دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند تدارک دیده شده است.

وی اظهار کرد: تمامی دانش آموزان مقطع پیش دانشگاهی مناطق سرپل‌ذهاب، گیلانغرب، ثلاث باباجانی، قصرشیرین، دالاهو و گهواره در این اردوها حضور خواهند داشت.

رئیس اداره فرهنگی، هنری و اردویی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه این دانش آموزان به اردوگاه شهید باهنر تهران اعزام خواهند شد، گفت: این اعزام ها از دهم اریبهشت ماه آغاز و به مدت  دو هفته پی در پی - یک هفته برای دخترها و یک هفته برای پسرها- برگزار خواهند شد.

زارعی هدف از برگزاری این اردوهای علمی تفریحی را تقویت بنیه علمی دانش آموزان مناطق زلزله زده  در کنار روحیه دهی به آنها عنوان و ابراز امیدواری کرد: این اردوها بتواند اندکی از عقب افتادگی های ایجاد شده در پی وقوع زلزله برای دانش آموزان کنکوری مناطق زلزله زده استان را جبران کند و در کسب آمادگی بیشتر بین آنها برای شرکت در کنکور سراسری اثرگذار باشد.

زارعی تصریح کرد: دانش آموزان در جریان این اردوها می توانند از مشاوران تحصیلی توانمند و کلاس‌های فشرده درسی برخوردار شوند.

رئیس اداره فرهنگی، هنری و اردویی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به رایگان بودن برگزاری این اردوها، اضافه کرد: در سال تحصیلی جاری حدود 1400 دانش آموز در مناطق زلزله زده استان در مقطع پیش دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.


انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها

آگهی