date_range جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۱۲:۰۰ ب.ظ

آیت‌الله جوادی‌آملی در دیدار با رئیس ستاد اربعین: ما حب وطن داریم اما این جز نافله است، آنچه فریضه است، پرچم یاعلی (ع) است

آیت‌الله جوادی‌آملی در دیدار با رئیس ستاد اربعین: ما حب وطن داریم اما این جز نافله است، آنچه فریضه است، پرچم یاعلی (ع) است
منبع خبر: رجانیوز
دسته خبری: فرهنگ و هنر|آیین

اصل دوم این است که این کشور به لطف الهی و به برکت انقلاب و جنگ تحمیلی از خواب بیدار شد، اما ما باید بفهمیم آنچه پرچم سه رنگ کشور را حفظ کرد همین پرچم‌های یاعلی (ع)، یازهرا (س) و یا حسین (ع) است، ما حب وطن داریم اما این جز نافله است، آنچه فریضه است، پرچم یاعلی (ع) است.

گروه معارف - رجانیوز: رئیس ستاد اربعین پس از اتمام مراسم اربعین حسینی و بازگشت زائران اربعین به کشور، با آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار و گفت و گو کردند. این مرجع تقلید شیعیان در سخنانی فرمود:  ما حبّ وطن داریم اما این جزء نافله است، آنچه فریضه است، پرچم یا علی(ع) است . مشروح بیانات ایشان را در ادامه از نظر می گذرانید: 
 
اصل اول این است که ما طبق بیان قرآن کریم که قانون اساسی جهان اسلام است، وظیفه داریم تا نفس می‌کشیم با سه حوزه محلی، منطقه ای و بین المللی رابطه داشته باشیم و بدانیم که در هر یک از این حوزه ها چگونه باید رفتار کنیم که قرآن کریم نحوه ارتباط صحیح با هر یک از این حوزه ها را یادآور شده است.
 
اصل دوم این است که این کشور به لطف الهی و به برکت انقلاب و جنگ تحمیلی از خواب بیدار شد، اما ما باید بفهمیم آنچه پرچم سه رنگ کشور را حفظ کرد همین پرچم های یا علی(ع)، یا زهرا(س) و یا حسین(ع) است، ما حبّ وطن داریم اما این جزء نافله است، آنچه فریضه است، پرچم یا علی(ع) است. 
 
دشمن دو سال جنگ داخلی و هشت سال جنگ خارجی را بر ما تحمیل کرد و در واقع ما ده سال گرفتار جنگ بودیم، در تمام این مدت آنکه کار اساسی کرد و حرف اول را زد همین پرچم یا علی(ع) و یا زهرا(س) بود؛ یعنی اعتقاد به معاد که پس از مرگ خبری است و انسان با مردن نمی‌پوسد بلکه از پوست به در می‌آید، انسان ابدی است و در نتیجه این موجود ابدی باید فکر ابدی داشته باشد و این تنها از دین ساخته است.
 
این همه پادشاهان و حکومتها در طول تاریخ، ظهور کردند اما یک وجب خاک به نام اینها نمانده، اما ببینید حسین بن علی(ع) با دست خالی دنیا را گرفت، پس معلوم می‌شود خبری هست.
 
نمایش موجودیت‌ها