date_range یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۳۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

حکم قصاص قاتلان دو کودک در مشهد اجرا شد

حکم قصاص قاتلان دو کودک در مشهد اجرا شد
منبع خبر: رجانیوز

رئیس‌کل دادگستری خراسان‌رضوی از اجرای حکم قصاص قاتلان دو کودک که در دو حادثه جداگانه در شهر مشهد به قتل رسیده بودند خبر داد.

به گزارش رجانیوز به نقل از ایسنا ، حجت‌الاسلام علی مظفری در رابطه با موضوع اجرای حکم این دو پرونده، اظهار کرد:‌ ساعت ۹ صبح امروز (یکشنبه) حکم قصاص قاتلین ندا و محمدحسین در ملاء عام در شهر مشهد اجرا شد چون محکمه کیفری یک قید کرده بود که این احکام در ملاء عام انجام شود.
 
وی افزود: رسیدگی به این دو پرونده از ابتدای وقوع حادثه تا اجرای حکم تماماً به صورت ویژه انجام شده است. یک هفته مرحله دادسرا طول کشید، دادگاه کیفری یک در اولین جلسه‌ای که تشکیل شد در کوتاه‌ترین زمان رای داد و در دیوان عالی کشور ظرف ۳ روز رای رسیدگی و تایید شد.
 
رییس کل دادگستری خراسان رضوی تصریح کرد: رییس قوه قضاییه دستور ویژه برای سرعت در رسیدگی به این پرونده‌ها داشتند و ایشان تنفیذ قصاص نیز به صورت فوق‌العاده انجام دادند.
 
مظفری در خصوص اجرای حکم قصاص قاتل دختربچه اظهار کرد: با توجه به اینکه خانواده مقتول مشکل مالی داشتند قسمت دیگر دیه از طرف قوه قضاییه تامین شد و به این ترتیب حکم قصاص قاتل اجرا شد.
 
وی تاکید کرد: دستگاه قضایی نسبت به جان، ناموس و حقوق مردم به صورت ویژه حساسیت دارد و حتی پس از قتل پسربچه، ظرف ۶ ساعت قاتل شناسایی و دستگیر شد.
 
رییس کل دادگستری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این مسائل با رعایت تمام قوانین و استانداردهای قضایی و حقوقی پیگیری و نهایتاً رسیدگی فوق‌العاده انجام شد. با توجه به انتظار مردم و با وجود بروز دو قتل با فاصله نزدیک به هم که در خصوص کودکان خردسال صورت گرفته بود و حساسیت ویژه موضوع، قضات دادسرا و دادگاه نیز با حساسیت به این پرونده‌ها رسیدگی کردند و خود شخص ریاست قوه قضاییه،‌ معاونت قضایی قوه و دیوان عالی کشور با دید ویژه به این دو موضوع رسیدگی کردند و نهایتاً‌ حکم امروز در ملاء عام و با تقاضای اولیای دم برگزار شد.
 
مظفری یادآور شد: همچنین پدر مقتول محمدحسین اشرفی‌زاده با حضور در دادگستری از تلاش و اقدامات دستگاه قضایی تشکر کردند.
 
به گزارش ایسنا، فروردین‌ماه امسال مفقودی دختری به نام ندا که از مهاجرین افغان بود توسط خانواده وی به پلیس اعلام و جسد وی نیز چند ساعت پس از اعلام مفقودی حدود ساعت ۲۴ همان شب درون یک کیسه در حاشیه خیابان کشف شد.
 
رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی در این رابطه به ایسنا گفته بود: این دختربچه افغان در مسیر برای خرید نان توسط یکی از مغازه‌داران فریب داده شده و به داخل مغازه برده می‌شود. بعد از بررسی‌ها مشخص شد که مقتول مورد اذیت و آزار قرار گرفته است و قاتل از ترس اینکه مقتول این موضوع را به خانواده‌اش اطلاع ندهد او را به قتل می‌رساند.
 
بازپرس قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد بعد از این حادثه اعلام کرده بود: با اعلام مفقودی این کودک ۷ ساله بررسی‌ها آغاز و مشخص شد که والدین، دختر خود را برای خرید نان به بیرون از خانه فرستاده بودند اما این کودک دیگر باز نمی‌گردد.
 
در نهایت متهم به قتل که مردی ۴۱ ساله و در همان محل ساکن بوده دستگیر شد و در بازجویی‌های اولیه به جرم خود اعتراف کرد.
 
«محمد حسین» دیگر کودک به قتل رسیده نیز، ۹ اردیبهشت‌ماه پس از اینکه سرویس محمد حسین نمی‌تواند به دنبال او و سایر دانش‌آموزان برود، مادرش برای او آژانس می‌گیرد و محمد حسین جلوی در خانه منتظر آژانس است که اشتباهی سوار ماشینی دیگر می‌شود و پس از آن از محمدحسین هیچ خبری به دست نمی‌آید تا اینکه همان شب جنازه‌اش پیدا می‌شود.

 

نمایش موجودیت‌ها