date_range دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۴۶:۰۰ ب.ظ

رژیم صهیونیستی جزئیات عملیات غزه را سانسور کرده است

رژیم صهیونیستی جزئیات عملیات غزه را سانسور کرده است
منبع خبر: رجانیوز

یک تحلیلگر نظامی صهیونیست گفت: به هیچ‌وجه نمی‌توان بهای سنگینی که اسرائیل در عملیات غزه داد به فراموشی سپرد و این نشانه تنش شدید بین دو طرف است. در نبرد آتی بهایی که اسرائیل خواهد داد بسیار بزرگ و خطرناک خواهد بود.

یک تحلیلگر نظامی صهیونیست گفت: به هیچ وجه نمی توان بهای سنگینی که اسرائیل در عملیات غزه داد به فراموشی سپرد و این نشانه تنش شدید بین دو طرف است. درنبرد آتی بهایی که اسرائیل خواهد داد بسیار بزرگ و خطرناک خواهد بود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم در گزارشی از واکنش محافل رژیم صهیونیستی به عملیات شب گذشته این رژیم در نوار غزه نوشت: اسرائیل عملیات در غزه را کاملا سانسور کرده و احتمال می رود، نیروی ویژه اسرائیل در حالی شناسایی شده که مشغول جمع آوری اطلاعاتی از زیربناهای حماس و سرنوشت اجساد نظامیان اسرائیلی در غزه بوده است.
 
به نوشته رای الیوم، سرویس کنترل و نظارت نظامی رژیم صهیونیستی هنوز هم به هیچ شکل اجازه انتشار جزئیات عملیات نیمه شب گذشته نیروی ویژه ارتش رژیم اشغالگر به عمق اراضی فلسطینی در نوار غزه را نداده است.
 
بامداد امروز (دوشنبه) گروهی از نظامیان ویژه رژیم صهیونیستی در لباس مبدل و با استفاده از یک خودرو فولکس کاملا مشکی به نوار غزه نفوذ کرده و با نیروهای جنبش مقاومت اسلامی «حماس» درگیر شدند .
 
منابع فلسطینی می‌گویند که این گروه از صهیونیست‌ها قصد ربایش «نور برکة» یکی از فرماندهان حماس را داشتند که بعد از درگیری با نیروهای مقاومت در شرق «خان یونس» مجبور به تیراندازی و به شهادت رساندن وی می‌شوند
 
این گروه صهیونیست پس از آنکه در بین آتش سنگین نیروهای فلسطینی گرفتار شدند، از مرکز فرماندهی عملیات درخواست کمک کرده و آنها نیز جنگنده‌های نیروی هوایی را برای ارائه پوشش اعزام کردند. تا زمان رسیدن کمک هوایی، یکی از نظامیان صهیونیست با درجه سرهنگ دومی که فرماندهی این گروه را نیز برعهده داشت توسط فلسطینی‌ها کشته می‌شود. یک افسر دیگر نیز زخمی شده که حال او وخیم است.
 
ژنرال «رونین مانیلیس»، سخنگوی رسمی ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز ادعا کرد که هدف از این عملیات ارتش اسرائیل، ترور فرماندهی از حماس نبوده است.
 
«عاموس هارئیل»، تحلیلگر مسائل نظامی در روزنامه «هاآرتص» گفت: سوال فوری که در پس عملیات غزه به ذهن می‌رسد این است که چرا حالا این اتفاق افتاد؛ وی افزود: عملیات در عمق اراضی دشمن درست زمانی روی داد که مذاکرات آتش بس بین اسرائیل و حماس تا حد زیادی پیشرفت کرده بود و سخن از آتش بس دراز مدت به میان آمده است.
 
این تحلیلگر صهیونیست  درعین حال تاکید کرد: عملیات غزه زمانی انجام شد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در کنفرانس بین المللی مهمی در پاریس حضور داشت؛ وی سخنان نتانیاهو در کنفرانس خبری پاریس را بسیار متقاعد کننده خواند که گفته بود:« اسرائیل نمی‌تواند به دنبال توافقنامه صلح با حماس باشد گروهی که گفته می‌خواهد با جمهوری اسلامی اسرائیل را نابود کنند».
 
به گفته هارئیل، نتانیاهو افزود: چرا باید اسرائیل هر تلاشی برای جلوگیری از وخامت اوضاع در جنوب و ممانعت از ورود به دوره جدید نظامی علیه گروه‌های فلسطینی بکار بندد.
 
این تحلیلگر صهیونیست ادامه داد: مقامات رسمی اسرائیل پاسخ این پرسش‌ها را ندادند و به دنبال آن، افزود: به نظر می‌رسد «طال روسو»، ژنرال نیروهای ذخیره که برای تشریح مواضع اسرائیل از استودیو یک شبکه به شبکه دیگر می‌شود، این ماموریت را به سفارش مقامات رسمی انجام داده است، چون او فرمانده منطقه جنوبی ارتش اسرائیل است و در یگان‌های نخبه ارتش اسرائیل کار کرده است.
 
تحلیلگر صهیونیست گفت فلسطینی‌ها می‌گویند این عملیات با هدف ترور برکه انجام شده بود اما ژنرال روسو می‌گوید، برکه، افسر حماس هدف این عملیات نبوده بلکه او در جریان تیراندازی پس از شناسایی عملیات، توسط فلسطینی‌ها کشته شد.
 
ژنرال روسو ادعا کرد که عملیات‌هایی از این دست هر شب در همه جبهه‌های نوار غزه انجام می‌شود و مردم از آن بی خبرند وی در عین حال  گفت که این عملیات از سوی فلسطینی‌ها شناسایی شد.
 
ژنرال روسو تاکید کرد هدف عملیات ترور هیچ کدام از مسئولین حماس نبوده است به ادعای وی اسرائیل ابزارهای دیگری برای ترور فرماندهان نظامی فلسطینی دراختیار دارد.
 
در ادامه هارئیل، تحلیلگر صهیونیست ادعا کرد دشوار است در شرایط کنونی این را پذیرفت که سطح سیاسی در تل آویو اجرای عملیات ترور یکی از مقامات میان رتبه حماس را تایید کند آن هم در شرایطی که نمی توان سود این کار را فهمید علاوه بر اینکه سطح سیاسی نمی‌توانسته در حالی که نتانیاهو تلاش‌هایی برای آتش بس دراز مدت بکار بسته به ارتش اجازه عملیات بدهد.
 
وی افزود: ممکن است ارتش اسرائیل در حال عملیات جمع آوری اطلاعات در خاک دشمن درباره زیربناهای حماس یا تونل‌ها یا توسعه سلاح های این گروه بوده است و هرگز هم این مساله بعید نیست.
 
تحلیلگر صهیونیست گفت: اصلا هم بعید نیست که نیروی ویژه اسرائیلی برای جمع آوری اطلاعاتی درباره اجساد نظامیان اسرائیلی که حماس آنها را از زمان آخرین حمله خود به غزه در تابستان 2014 توقیف کرده است  وارد نوار غزه شده است.
 
در همین حال سایت اسرائیلی «واللا» نوشت، که عملیات شب گذشته مورد تایید «گادی آیزنکوت»، رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی و « آویگدور لیبرمن»، وزیر جنگ این رژیم قرار گرفته و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم هم آن را تایید کرده است، وی ادعا کرد که علت این عملیات حساسیت منطقه و استقرار نیرو در برابر حماس بوده است.
 
«امیر بوحبوط»، تحلیلگر مسائل نظامی رژیم صهیونیستی در این سایت خبری نوشت: به هیچ وجه نمی توان بهای سنگینی که اسرائیل در این عملیات داده است به فراموشی سپرد و این نشانه  تنش شدید بین طرفین است علاوه بر اینکه عملیات غزه ثابت می‌کند که درنبرد آتی بهایی که اسرائیل خواهد داد بسیار بزرگ و خطرناک خواهد بود.
نمایش موجودیت‌ها