date_range پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۵۹:۰۰ ق.ظ

رژیم صهیونیستی 20 فلسطینی را در کرانه باختری دستگیر کرد

رژیم صهیونیستی 20 فلسطینی را در کرانه باختری دستگیر کرد
منبع خبر: ساعت ۲۴

ساعت 24-نظامیان رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) با یورش به روستای 'قصره' در کرانه باختری که از هفته گذشته شاهد درگیری با شهرک‌نشینان صهیونیست و شهادت یک فلسطینی بود، 20 نفر را دستگیر کرد.

شبکه خبری 'اسکای نیوز عربی' به نقل از اهالی این روستا اعلام کرد که نظامیان رژیم صهیونیست از نیمه شب گذشته با یورش به قصره و خانه های آن، 20 نفر از اهالی روستا را دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل کرد.

پنجشنبه گذشته یک شهرک نشین صهیونیست با گلوله یک مرد فلسطینی را در این روستا به شهادت رساند. با این حال نظامیان صهیونیست ادعا کردند که این اقدام پاسخ به سنگ اندازی فلسطینی ها بوده است.
ساکنان محلی گفتند که فلسطینی شهید 'محمود عوده' نام داشت که کشاورز و 48 ساله بود . آنان هرگونه درگیری وی با شهرک نشینان صهیونیست قبل از شلیک گلوله را تکذیب کردند.
درگیری میان اهالی این روستا و نظامیان صهیونیستی از دوشنبه گذشته هنگامی که صهیونیست ها قصد ورود به روستا را داشتند، شدت گرفت.
منابع پزشکی اعلام کردند که در درگیری های اخیر در روستای قصره یک جوان فلسطینی بر اثر شلیک گلوله صهیونیستها زخمی و چند فلسطینی دیگر با شلیک گاز اشک آور دچار خفگی شده اند.
به دنبال اقدام رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و شروع روند انتقال سفارت این کشور از تل آویو به این مکان مقدس، درگیریها در سرزمینهای اشغالی شدت گرفته است .
کنگره آمریکا در 23 اکتبر 1995 این طرح را تصویب کرده بود و با این حال، دولت های مختلف آمریکا از آن زمان تاکنون از اجرای این مصوبه کنگره امتناع کرده بودند، اما 'دونالد ترامپ' بر اساس وعده هایش در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مصوبه انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس را اجرا کرد.
به گزارش ایرنا، شهر قدس که مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان را در خود جای داده، بخش لاینفک فلسطین بوده و یکی از مهمترین اماکن سه گانه مقدس اسلامی به شمارمی آید و از جایگاه و اهمیت ویژه ای نزد مسلمانان برخوردار است.
قدس بر اساس قطعنامه های سازمان ملل، اراضی اشغال شده محسوب می گردد. اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن این شهر به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر فلسطین، نقض آشکار قطعنامه های بین المللی است.

ایرنا

نمایش موجودیت‌ها