date_range سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۰۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

کرملین: مواضع خصمانه آمریکا، جایی برای کاهش تنش در روابط دوجانبه باقی نگذاشته است

کرملین: مواضع خصمانه آمریکا، جایی برای کاهش تنش در روابط دوجانبه باقی نگذاشته است
منبع خبر: ساعت ۲۴

ساعت 24-سخنگوی کاخ کرملین تاکید کرد، مواضع خصمانه آمریکا علیه روسیه جایی برای کاهش تنش در روابط دوجانبه میان مسکو و واشنگتن باقی نگذاشته است.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه امروز سه‌شنبه گفت، وضعیت حقیقی امور و مواضع آمریکا جایی برای در نظر گرفتن مسئله رفع تنش‌ها در روابط دو کشور باقی نگذاشته است.

بنا بر این گزارش، پسکوف در گفت‌وگو با خبرنگاران تاکید کرد: «واقعیت -وضعیت حقیقی امور و گام‌های واقعی که واشنگتن برداشته - مسیر دیگری را در پیش گرفته و به دنبال کاهش تنش‌ها در روابط دو کشور نیست. اصلا درباره این مسئله هیچ تردیدی وجود ندارد».

«جان هانتسمن» سفیر آمریکا در روسیه پیش از این گفته بود که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا مکررا اعلام کرده که به دنبال همکاری موثرتر با روسیه است.

از سال ۲۰۱۴ به این سو، آمریکا به بهانه‌ بحران اوکراین و پیوستن شبه‌جزیره کریمه به روسیه، تحریم‌های گسترده‌ای علیه مسکو وضع کرده است. روند افزایش تحریم‌های ضدروسی در دو سال اخیر به بهانه‌های تازه از جمله ادعای مداخله روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و همچنین پس از تصویب قانون موسوم به «مقابله با دشمنان ایالات متحده» (کاتسا) شدت گرفته است.

جدیدترین دور تحریم‌های آمریکا علیه روسیه یک روز پس از آن اعلام شده‌اند که دولت انگلستان هم با متهم کردن روسیه به تلاش برای ترور یک جاسوس دوجانبه روس‌تبار در لندن، ۲۳ دیپلمات روس را اخراج و اقدامات تنبیهی‌ای را علیه مسکو در دستور کار قرار داد.

دولت روسیه با رد اتهامات مطرح‌شده از سوی واشنگتن، آمریکا را به تلاش برای به راه انداختن جنگ سرد جدید متهم و تاکید کرد که به «اقدامات خصمانه» آمریکا و اروپا «پاسخ متناسب» می‌دهد.

انتهای پیام/م

فارس

نمایش موجودیت‌ها