date_range دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۴۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

سرمربی جودو نابینایان: جودوکاران نابینا در پاراآسیایی حتما یک مدال طلا کسب می‌کنند

سرمربی جودو نابینایان: جودوکاران نابینا در پاراآسیایی حتما یک مدال طلا کسب می‌کنند
منبع خبر: نسیم آنلاین
دسته خبری: ورزش|جودو

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی جودو نابینایان گفت: امید زیادی به کسب مدال در اوزان مختلف در بازی‌های پاراآسیایی داریم اما مطمئن هستم که یکی از مدال‌های ما حتما طلا است.

محمدرضا حاج یوسف زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا با بیان این مطلب افزود: تمرینات تیم ملی جودوی نابینایان از یکسال پیش آغاز شده و با حمایت رئیس فدراسیون و انجام یک برنامه ریزی منظم، هر ماه اردوهای 12 تا 14 روزه برگزار کرده ایم.
وی با بیان اینکه تاکنون 13 مرحله اردوی آماده سازی برای تیم ملی برگزار شده، گفت: البته در فواصل چند اردو تیم ملی در رقابت های برون مرزی همچون مسابقات قهرمانی آسیا یا جام جهانی شرکت کرده است که نقش دیدارهای تدارکاتی برای جودوکاران داشته است.
حاج یوسف زاده ادامه داد: اردوهای ما سال گذشته با حضور 2 جودو کار در هفت وزن اعزامی آغاز شد و پس از چند مرحله انتخابی یک نفر از هر وزن نفرات اصلی انتخاب شدند. با توجه به اینکه جودوکاران دیگر حریف تمرینی نداشتند، تمرینات به فراخور شرایط به طور مشترک با تیم های ملی جودو جوانان، بزرگسالان توانمند یا تیم نیروهای مسلح پیگیری شده است.
وی هدف از برگزاری اردوهای مشترک با تیم های ملی جودو توانمندان را تمرین با افراد با تجربه عنوان کرد و اظهار داشت: این افراد میادین بیشتری را تجربه کرده و سطح فنی بهتری دارند؛ همچنین این افراد در کمپ های بهتری تمرین کرده و تبادل این تجارب تیم ملی جودو نابینایان را در شرایط بسیار بهتری قرار داده است.
این مربی به برگزاری جام جهانی ترکیه که با حضور 35 کشور برگزار شد، اشاره کرد و افزود: ما توانستیم در بخش تیمی عنوان سومی را کسب کرده و در بخش انفرادی نیز 2 مدال برنز کسب کنیم.
حاج یوسف زاده تعداد اردوهای برگزار شده را رضایت بخش عنوان کرد و گفت: قرار بود آخرین اردوی تیم ملی جودو نابینایان در جمهوری آذربایجان برگزار شود اما با توجه به مشکلات اقتصادی و ارزی این برنامه لغو شد. قرار شد برای جبران این اردو چند اردوی آماده سازی در شهرستان های مختلف برگزار کنیم.
به گفته این مربی، مرحله آخر اردوهای آماده سازی در شهرهای بجنورد، تبریز، اصفهان و مبارکه فولاد شهر برگزار می شود زیرا سبک و مدل جودو در هر استان با سایر استان ها فرق دارد و این تنوع و تفاوت در حریف های تمرینی کمک می کند تا تبادل تکنیکی و تاکتیکی موجب ارتقا سطح فنی بازیکنان تیم ملی شود.
حاج یوسف زاده در خصوص رقبای جودو کاران نابینای ایران گفت:مهم ترین رقبای ما در جاکارتا از کشورهای ازبکستان، کره جنوبی، مغولستان و ژاپن هستند اما با توجه به اینکه کلاس نابینایان همه ساله تغییر می کند و به همین دلیل پیش بینی رقبا سخت است.
وی در مورد شناخت از حریفان تیم ملی افزود: تیم‌های کره جنوبی و ازبکستان از قدرت‌های اصلی این رشته هستند و این 2 کشور در بیشتر مسابقات هم جایگاه اول و دوم را به خود اختصاص می دهند.
به گفته حاج یوسف زاده،کره جنوبی دارای کمپ‌های بین المللی است که بیشتر تیم‌ها با پرداخت هزینه در این کمپ‌ها اردو‌هایی را برگزار می‌کنند که این موضوع امتیاز زیادی را برای کره جنوبی به همراه دارد.
اسامی جودو کاران اعزامی به بازی های پاراآسیایی 2018 جاکارتا به شرح زیر است :
-وزن 60 کیلوگرم: میثم بنی طبا
-وزن 66 کیلوگرم: رضا غلامی
-وزن 73 کیلوگرم: علیرضا خجسته
- وزن 81 کیلوگرم: امید جعفری
-وزن 90 کیلوگرم: وحید نوری
-وزن 100 کیلوگرم: احسان موسی نژاد
-وزن به اضافه 100 کیلوگرم: محمد رضا خیرالله زاده
بازی های پاراآسیایی جاکارتا از 14تا 23 مهرماه با حضور نمایندگان 41 کشور برگزار می شود.
ورزشی **1828**9129

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نمایش موجودیت‌ها