date_range دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۴۰:۱۲ ق.ظ

قاری مالزیایی: مسابقات بین‌المللی قرآن کریم قدرتمندترین مسابقه قرآنی در جهان اسلام است

قاری مالزیایی: مسابقات بین‌المللی قرآن کریم قدرتمندترین مسابقه قرآنی در جهان اسلام است
منبع خبر: نسیم آنلاین
دسته خبری: فرهنگ و هنر|آیین

دکتر آنار بن حصین گفت: این دوره از مسابقات قدرتمندترین مسابقه قرآنی در جهان اسلام است که در آن متسابقین برجسته‌ای حضور یافته و در حال رقابت اند.

به گزارشحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛دکتر آنار بن حصین استاد دانشگاه علوم مالزی در بخش قرآن و سنت با اشاره به دومین حضور خود در مسابقات بین المللی قرآن کریم اظهار داشت: به نظر من سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم از بزرگترین و جذاب ترین مسابقات بین المللی قرآن در میان کشورهای اسلامی است.

وی افزود: این دوره از مسابقات قدرتمندترین مسابقه قرآنی در جهان اسلام است که در آن متسابقین برجسته ای حضور یافته و در حال رقابت اند.

متسابق مالزیایی در خصوص ویژگی های این دوره از مسابقات بین المللی قرآن تصریح کرد: به نظر من مهم ترین ویژگی این دوره از مسابقات دو مرحله ای بودن آن است و همانند سایر مسابقاتی که در سایر نقاط جهان برگزار می شود نیست.

این قاری برجسته مالزیایی، رقابت فشرده متسابقین در سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم برای راهیابی به مرحله نهایی را از دیگر ویژگی آن دانست و افزود: در مسابقات بین المللی قرآن در برخی از کشورها معمولاً متسابقین شرکت کننده از این موضوع اطمینان خاطر دارند که به مرحله نهایی صعود خواهند کرد، اما در مسابقات جمهوری اسلامی ایران شرکت کنندگان پس از رقابتی فشرده وارد مرحله بعدی خواهند شد.

دکتر آنار بن حصین خاطرنشان کرد: با اینکه کشور من مالزی قدیمی ترین کشور است که در آن مسابقات بین المللی برگزار می شود و در واقع بنیانگذار مسابقات قرآنی است، اما شور و نشاط و رقابت شرکت کنندگان در سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم ایران بیشتر و جذاب تر است.

این متسابق که 34 سال سن دارد هدف خود را راهیابی به دور بعدی مسابقات عنوان کرد و اظهار داشت: من قبلاً در سال 2010 در مسابقات بین المللی قرآن در جمهوری اسلامی ایران شرکت کردم و مقام چهارم را به دست آوردم و امسال نیز تلاش می کنم تا در رقابت با سایر متسابقین جایگاه واقعی خود را به دست آورم.

استاد دانشگاه علوم مالزی در بخش قرآن و سنت در مورد نگاه خود به مردم و کشورایران تاکید کرد: ایران کشورپهناور و زیبایی است و مردم آن اهل و دوستدار کتاب وحی هستند و من آن را دوست دارم و این موضوع را بدون تعارف می گویم که ایران وطن دوم من است همچنان که می دانید در کشور مالزی زمستان به آن صورت وجود ندارد و تنوع آب و هوایی اینجا برای من بسیار جالب است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نمایش موجودیت‌ها