date_range سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۰۵:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

رویداد همدان 2018 نقشه آمریکایی‌ها رابی‌ثمر می‌کند

رویداد همدان 2018 نقشه آمریکایی‌ها رابی‌ثمر می‌کند
منبع خبر: نسیم آنلاین

رئیس اتاق بازرگانی همدان گفت: امروزه آمریکایی‌ها در تلاش هستند که ایران اسلامی را منزوی کنند و رویداد همدان 2018 می‌تواند این نقشه رابی‌تاثیر کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی،  سی‌ویکمین جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق ایران با حضور هیات رئیسه و اعضا، استاندار همدان، رییس اتاق همدان، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، دبیر کل و معاونان اتاق ایران، مدیران سازمانهای دولتی و فعالان بخش خصوصی و صاحبنظران برگزار شد .

احمد اصغری رییس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق ایران تصریح کرد: برای کشورهایی مثل ایران، درآمدهای نفتی، یک رانت اقتصادی تلقی می‌شود که فاقد هرگونه اثرات القایی از لحاظ بالا بردن سطح تولید ملی در اقتصاد است.

وی افزود: درحالی که صنعت گردشگری به صورت زنجیره وار با بعضی از فعالیت‌های اقتصادی، وابستگی دوجانبه دارد و رونق آن، از لحاظ افزایش درآمدها در اقتصاد کشور میزبان تاثیر بسزایی دارد.

اصغری در این خصوص ادامه داد: در نتیجه توسعه‌ی گردشگری، اقتصاد کشور را از حالت تک محصولی خارج می‌کند و ثبات در درآمدهای ناشی از جذب گردشگری را برای کشور به همراه خواهد داشت.

رییس کمیسیون گردشگری اتاق ایران گفت: اگر راه برای بخش خصوصی باز نباشد چگونه می توان به این درآمدها دست یافت. لذا فرصت برگزاری همدان ۲۰۱۸ در دوره کنونی کشور یکی از بهترین راه های بهره گیری از فرصتها برای استان همدان به عنوان میزبان و نهایتا کشورمان است.

وی ضمن اشاره به اینکه با شروع سال ۲۰۱۸، یک سال طلایی برای همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا آغاز شده و لازم است از فرصت پیش آمده در راستای معرفی و شناسایی ظرفیتهای گردشگری، تاریخی، فرهنگی، اقتصادی، این استان به جهانیان نهایت استفاده را ببریم، تصریح کرد: بر این اساس باید با تبلیغات گسترده و طراحی مناسب لوگوی همدان ۲۰۱۸  فرصتها و جاذبه های گردشگری همدان را تبلیغ کرده و از تهیه بسته های سرمایه گذاری برای میهمانان غافل نشویم.  

رییس کمیسیون گردشگری اتاق ایران خاطرنشان کرد: می توان همزمان با رویداد ۲۰۱۸ همدان، میزبانی مسابقات ورزشی در سطح بین المللی با حضور تیم های مختلف خارجی را برنامه ریزی کرده و از ظرفیت های گردشگری ورزشی، طبیعت گردی، کوه نوردی، صخره نوردی، دوچرخه سواری، اسکی، .... این استان  استفاده کنیم.

برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و سفال کشورهای آسیایی در همدان

همچنین علی اصغر زبردست رییس اتاق بازرگانی همدان با بیان اینکه اتاق ایران و همدان با آمادگی کامل این توانمندی را دارد که در کنار مجموعه مدیریتی استان زمینه تعامل خوبی را فراهم کند، اظهار کرد: امروزه آمریکایی ها در تلاش هستند که ایران اسلامی را منزوی کنند و این رویداد می تواند این نقشه را بی تاثیر کند.

وی با اشاره به اینکه پیشنهاد می شود برای شکوفایی رویداد همدان ۲۰۱۸ اجلاس اتاق های کشورهای آسیایی در ایران برگزار شود، ادامه داد: در این بین می توان سیاست هایی را برای تلطیف مباحث بین المللی کشورمان پیگیری کرد.

زبردست با اشاره به اینکه همدان سابقه ۵۰۰ ساله پایتختی ایران را دارد که این مهم ظرفیت تاریخی مهمی است، تصریح کرد: همچنین پیشنهاد می شود نمایشگاه صنایع دستی کشور و نمایشگاه سفال کشورهای آسیایی در همدان برگزار شود تا کمک رونق گیری این رویداد شود.

باید گردشگری ساختار واقعی خودش را پیدا کند

 محب خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به اینکه تلاش خواهد شد در بازه زمانی سی روزه اقداماتی انجام شود که تخفیف های مختلف به گردشگران ارائه شود تا شاهد افزایش جذب گردشگر دراین استان باشیم.

وی با بیان اینکه همچنین تلاش خواهد شد تا کاروان اتوبوس از همدان و تبریز در استان های کشور به راه بیاندازیم تا مردم بیشتر با ظرفیت های این استان ها آشنا شوند، افزود: در این بین این مهم تجربه خوبی برای اعزام کاروان از کشورمان به کشورهای خراجی خواهد شد.

محب خدایی با اشاره به اینکه جشنواره های تابستانی در همدان برگزار خواهد شد، تصریح کرد: البته ماه مبارک رمضان نیز در پیش است، ازاین رو تلاش خواهد شد آفر های ویژه بین المللی نیز در سطح دنیا معرفی شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه گردشگری تابعی از سیاست است اما سیاست نمی تواد به طور کامل بر این صنعت تاثیر بگذارد، ادامه داد: در این بین باید تلاش شود گردشگری ساختار واقعی خودش را پیدا کند.

ضرورت تشکیل کمیته تخصصی برای تحقق اهداف رویداد همدان ۲۰۱۸

در این بین علیرضا اشرف دبیرکل اتاق ایران تصریح کرد: باید از ظرفیت های باستانی و تاریخی همدان به خوبی برای معرفی رویداد همدان ۲۰۱۸ بهره برده شود.

وی پیشنهاد کرد: کمیته ای تخصصی مشتمل از اتاق ایران، اتاق همدان، استانداری همدان، معاونت میراث فرهنگی و گردشگری برای کمک به تحقق اهداف رویداد همدان ۲۰۱۸ تشکیل شود.

اشرف اظهار کرد: همگان باید بدانند که اگر اهداف همدان ۲۰۱۸ به خوبی محقق شود حتما شاهد افزایش ورودی ارز به کشور و همچنین توسعه و رشد زیرساخت های این صنعت در کشورمان خواهیم بود.

همچنین جواد زمانی معاون امور استان های اتاق ایران با اشاره به اینکه صنعت گردشگری همواره بدنبال جذب گردشگری است از این رو رخداد همدان ۲۰۱۸ فرصت خوبی برای جذب گردشگری محسوب می شود و اگر از این فرصت بهره کافی برده نشود دیگر چنین مزیتی تکرار نخواهد شد، تصریح کرد: اتاق ایران با آمادگی کامل می تواند تصدی گری این رویداد مهم جهانی را بر عهده بگیرد و از فعالان صنعت گردشگری نیز درخواست می شود با ارائه پیشنهادات در این عرصه به شکوفایی همدان ۲۰۱۸ کمک کنند.

کسب رتبه دوم اقامت نوروزی در ایام عید

محمدناصر نیکبخت استاندار همدان با اشاره به اینکه همدان دارای سابقه ۵۰۰ ساله پایتختی ایران است که این مهم خودش جاذبه مهمی است، تصریح کرد:دانشنامه همدان در ۱۴۰ جلد تدوین شده که بر اساس ان چهره ها، ظرفیت های گردشگری و غیره معرفی شده است.

وی ادامه داد: بسیاری از سرمایه گذاران بومی همدان خارج از استان هستند که باید برای توسعه صنعت گردشگری به همدان بازگشته و اقدام به سرمایه گذاری کنند.

نیکبخت افزود: در ایام نوروز سال جدید ۶۶ درصد بازدید از غار علیصدر افزایش یافت که رقم چشمگیری است؛ همچنین یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر شب اقامت در این ایام در همدان رخ داد که سبب شد استان رتبه دوم کشوری را در این حوزه به خودش اختصاص دهد.

وی با اشاره به اینکه در ایام نوروز امسال ۴۱۰ میلیارد تومان مبل و منبت شهرستان ملایر به فروش رسید، گفت: بر این اساس باید اذعان کرد که همدان دارای ظرفیت های مختلفی برای جذب گردشگر است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه باید جلسات اتاق ایران و بخش خصوصی برای کمک به شکوفایی همدان ۲۰۱۸ به طور مستمر برگزار شود، خاطرنشان کرد: همچنین در آبان ماه ۵۰۰ نفر از ۱۸۰ کشور دنیا به ایران سفر می کنند تا با ظرفیت های کشورمان آشنا شوند که باید همدان یکی از این مقاصد قرار بگیرد.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نمایش موجودیت‌ها