date_range یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۳۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک: آماده پذیرفتن روسیه در خانواده المپیک هستیم

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک: آماده پذیرفتن روسیه در خانواده المپیک هستیم
منبع خبر: نسیم آنلاین

تهران - ایرنا - «توماس باخ» رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) با تحسین اقدامات اصلاحی مسکو در جهت مبارزه با دوپینگ اذعان کرد که این سازمان آماده است تا حضور دوباره روسیه را به خانواده المپیک خوشامد بگوید.

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی راشا تودی روز یکشنبه با درج این خبر نوشت: باخ در جریان کنفرانس مطبوعاتی کمیته بین المللی المپیک در «لوزان» سوئیس با اشاره به سپری شدن دوران محرومیت روسیه از حضور در بازی های المپیک زمستانی 2018 در کره جنوبی، از ' آمادگی این نهاد برای آغازی دوباره ' با روسیه خبر داد.
وی در این باره اظهار داشت: آن ها پذیرفته اند که با ممنوعیت از حضور در بازی های المپیک زمستانی 2018 سخت ترین تحریم ها در مورد آنان اعمال شده است؛ در واقع آن ها این پیام را دریافت کرده اند که می بایست تغییر کنند.
باخ در ادامه با قدردانی از اقدامات تحسین برانگیز این کشور در مبارزه با دوپینگ و انتصاب اعضای جدید در کمیته المپیک و آژانس مبارزه با دوپینگ، تصریح کرد: ما پیش تر گفته ایم که از چنین اصلاحاتی حمایت می کنیم، چرا که فکر می کنیم این اصلاحات ضروری و مهم هستند. علاوه بر این بارها تاکید کرده ایم که روسیه حالا دوران محرومیت خود را سپری کرده است؛ همه می دانند که در کتاب های تاریخی ورزشی نام روسیه در هیچ کدام از بخش های المپیک زمستانی 2018 به دلیل محرومیت وجود نخواهد داشت و آن ها درس های خود را آموخته اند. ما آماده ایم تا بار دیگر آن ها را بپذیریم؛ بار دیگر با آن ها وارد مذاکره شویم و همچنان از اصلاحات مورد نیازی که هم اکنون در روسیه آغاز شده است، پشتیبانی کنیم.
بدنبال ادعاهای مبنی بر تخلفات دوپینگ صورت گرفته در کمیته المپیک روسیه، کمیته بین المللی المپیک پاییز گذشته فعالیت این نهاد را تعلیق کرد و مقرر ساخت تا تمامی ورزشکاران مجاز روس که قصد دارند در بازی های پیونگ یانگ شرکت کنند؛ تحت عنوان 'ورزشکار مجاز بی طرف' رقابت کنند.
ورزشی**3991**1584

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نمایش موجودیت‌ها