date_range چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۳۲:۰۰ ب.ظ

بطحایی در حاشیه جلسه هیئت دولت: تعطیلات زمستانی هنوز به نتیجه خاصی نرسیده است

بطحایی در حاشیه جلسه هیئت دولت: تعطیلات زمستانی هنوز به نتیجه خاصی نرسیده است
منبع خبر: نسیم آنلاین
دسته خبری: جامعه|تحصیل

وزیر آموزش و پرورش گفت: درخصوص جنایتی که در یکی از مدارس غرب تهران انجام شد، باید اجازه دهیم روند قانونی خود را طی کند و مسئولین قضایی اعلام نظر کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در خصوص جنایتی که در یکی از مدارس غرب تهران انجام شد، باید اجازه دهیم روند قانونی خود را طی کند و مسئولین قضایی اعلام نظر کنند و ما نتیجه را اگر لازم بود اعلام خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تعطیلات زمستانی هنوز به نتیجه خاصی نرسیده است، افزود: این طرح باید به مجلس ارائه شود اما هنوز به نتیجه ای نرسیده است.

وی با اشاره به آزمون امسال استخدامی آموزش و پرورش، گفت: با پیش بینی هایی که برای کمبود نیروی انسانی کرده ایم، هیچ نگرانی برای این موضوع نداریم. با ردیف های استخدامی که امسال گرفتیم و همچنین ورودی هایی که از دانشگاه فرهنگیان داریم و حق التدریسی هایی که از گذشته با ما همکاری می کردند، جمعا مشکل امسال را برطرف خواهند کرد و جای نگرانی وجود ندارد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: گزارش هایی به ما رسیده بود که در برخی مدارس اجحاف و سختگیری هایی به اولیاء می شود، بنابراین تیمی را مامور کردیم تا مهر ماه این موضوع را مراقبت و کنترل کند تا خدای نکرده حقی از والدین و دانش آموزان تضییع نشود.

بطحایی اضافه کرد: این تیم موظف است بررسی کند کمک هایی که از اولیاء گرفته می شود به هیچ وجه اجبار نباشد، خدای نکرده مواردی که پیش از این خود شما اصحاب رسانه گزارش داده اید مجدد تکرار نشود که به بهانه کمک به مدرسه از ثبت نام جلوگیری می شد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه همانند هر سال ستاد ثبت نام تشکیل شده است، گفت: در برخی از مدارس استقبال بیش از ظرفیت است و ما مجبور هستیم محدوده جغرافیایی برای ثبت نام تعیین کنیم؛ ستاد ثبت نام مسئولیت این کار را بر عهده دارد.

وی درخصوص آزمون اخیر آموزش و پرورش برای تعیین هوش و استعداد دانش آموزان به منظور وورد آنها به مدارس استعدادهای درخشان نیز اظهار کرد: سنجشی که الان تعیین شده، سنجش هوش و استعداد است و همانطور که پیش از این عنوان شده است به هیچ عنوان نیاز به مطالعه، برگزاری کلاس های آمادگی و مسائل دیگری که هدف اصلی ما از ورود به این عرصه را دور می کند، ندارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نمایش موجودیت‌ها