date_range سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۲۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

هاشمی در نشست باغات گمشده: منطقه یک بدترین منطقه تهران برای زندگی است/ مهندسین مشاور پروژه اطلس مال را تایید کردند

هاشمی در نشست باغات گمشده: منطقه یک بدترین منطقه تهران برای زندگی است/ مهندسین مشاور پروژه اطلس مال را تایید کردند
منبع خبر: نسیم آنلاین

رئیس شورای شهر تهران گفت: چون از ساعاتی به بعد در روز تردد در منطقه یک بسیار مشکل است، این منطقه بدترین منطقه تهران برای زندگی است.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران عصر امروز در نشست باغات گمشده که در جامعه مهندسین مشاور برگزار شد، گفت: در حال حاضر منطقه یک بدترین منطقه تهران برای زندگی است.

وی تصریح کرد: علت این وضعیت سختی تردد از ساعاتی مشخص به بعد است و علت دیگر آلودگی بالای آن در نیمه دوم سال است که وضعیت بسیار بدی دارد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه در مناطق حاشیه ای تهران سیاست 30 درصد بارگذاری و 70 درصد آزادسازی زمین اجرا می شود گفت: سازندگان 30 درصد بنا را واگذاری می کنند و بقیه را در اختیار شهر قرار می دهند و معمولا هم آن 70 درصد توسط شهرداری برای تامین منابع مالی فروخته می شود.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه باغات گمشده تهران در این نشست عنوانی است که به درستی انتخاب شده است، اظهار کرد: اگر وضعیت تهران را با 50 سال گذشته مقایسه کنیم برخلاف آن که شهرهای دیگر وضعیت خود را حفظ کردند تهران نتوانست هویت خود را حفظ کند.

وی تصریح کرد: یکی از مؤلفه های تهران قدیم، باغات سرسبز آن بوده که باعث می شده که مردم برای تفریح از این باغات استفاده کنند و این باغات اکنون جای خود را به سازه هایی دادند که با بافت شهری نا هماهنگ است.

رئیس شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: تجاری سازی باعث شده ساکنین مجتمع های تجاری هم رنجیده شوند و کسانی که از این فضاها استفاده می کنند ناراضی هستند و اکنون سخنشان این است که چرا این اتفاق رخ داده است.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه تهران چشم انداز خود را از دست داده گفت: در تهران پس از سال های انقلاب بیش از 2 هزار و 500 پارک ساخته شده و تعداد پارک ها و فضای سبز حاشیه ای بالا است و در حال حاضر 40 هزار هکتار فضای سبز حاشیه ای دارد که هیچکدام این ها نتوانسته مشکلات تهران را رفع کند.

وی با بیان اینکه بحث ذخیره فضاهای شهری برای بازآفرینی باغات در موقعیت مرکزی موضوع مهمی است گفت: اراضی پادگان ها می توانند چنین کاربری داشته باشند تا ما دوباره شاهد احیای باغات در تهران باشیم.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه صیانت از باغات سرلوحه کمیسیون شهرسازی شورا قرار گرفته ادامه داد: همکاران ما در کمیسیون شهرسازی تاکید دارند حتما به پای باغات ایستادگی کنند و از تخریب آن ها جلوگیری کنند.

هاشمی رفسنجانی افزود: لغو مصوبه برج باغات یکی از کارهای مناسبی بود که در این راستا انجام شد و شهرداری تهران باید آن سیاستی را که به او اجازه داده در زمین هایی که باغ هستند دخالت کند اعلام نمایند.

وی با بیان اینکه یک باغ در چهارراه فرمانیه در حال خشک شدن است و کسی به آن توجه نمی کند گفت: پایبندی و اخلاق حرفه ای از مسائل بسیار مهم است که دست مهندسین مشاور را می بوسد و اگر شما در طرح ها به این مسائل توجه نکنید شهر وضعیت نامناسبی پیدا خواهد کرد.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه اطلس مال نمونه بارزی بود که توسط مهندسین مشاور نسبت به احداث آن تاییدیه داده شد، گفت: این محل پارکینگ و ایستگاه مترو بوده و کسانی که آن را تایید کردند از همین قماش مهندسین مشاور بودند.

وی تصریح کرد: تایید این پروژه در نقطه ای بود که برای همه معلوم است واگذاری آن غیر اصولی است و چه تبعاتی دارد و این کار توسط شرکت مهندسین مشاور انجام شد.

وی با اشاره به پروژه های تجاری کوروش، پالادیوم و ارگ تجریش، گفت: این پروژه های برای این از سد مهندسین مشاور عبور کنند، امضاء مهندسین مشاور را گرفتند.

بنابر این گزارش، پس از پایان محسن هاشمی و ترک جلسه، مقامات شرکت مهندسین مشاور که نشست باغات گمشده را برگزار کرده بودند، به شکلی غیر محترمانه و با اجبار خبرنگاران را از محل نشست بیرون کردند.

گفتنی است؛ نشست باغات گمشده عصر امروز با دعوت از اعضای شورای شهر و جمعی از پژوهشگران حوزه شهری توسط شرکت مهندسین مشاور برگزار شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نمایش موجودیت‌ها