date_range یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۰۲:۲۲:۱۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

سهم کشورها از جمعیت کل جهان چقدر است؟ +نمودار و سهم ایران

سهم کشورها از جمعیت کل جهان چقدر است؟ +نمودار و سهم ایران
منبع خبر: نسیم آنلاین

وب‌سایت «استاتیستا» در مطلبی، توزیع جمعیت جهان را در سال 2017 در قاره‌های مختلف بررسی کرده است.

به گزارش  گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان  وب سایت «استاتیستا» در مطلبی، توزیع جمعیت جهان را تا اواسط سال 2017 میلادی در قاره های مختلف بررسی کرده است.

در گزارش این وبسایت آمده است تا سال 2017 میلادی حدود 59.63 درصد جمعیت کل جهان (حدود چهار میلیارد و پانصد میلیون نفر) در قاره آسیا زندگی می کردند.

این گزارش می افزاید جمعیت کره زمین تا اواسط سال 2017 به بیش از هفت میلیارد و سیصد میلیون نفر رسیده است. پیش بینی می شود جمعیت جهان به سبب پیشرفت های پزشکی، بهبود شرایط زندگی و افزایش بهره وری محصولات کشاورزی افزایش یابد. از سوی دیگر، نرخ مرگ و میر در حال کاهش است.

از دهه هفتاد میلادی تاکنون، جمعیت جهان تقریبا دو برابر شده است. پیش بینی می شود این تعداد تا سال 2025 میلادی از مرز 8 میلیارد نفر بگذرد.

در ادامه گزارش آمده است سن متوسط جمعیت جهان از 24 سال در 1995 میلادی به 29.6 سال در سال 2015 افزایش یافته است.

پیش بینی می شود جمعیت جهان با سرعت ثابتی افزایش یابد و تا سال 2100 میلادی به یازده میلیارد و 180 میلیون نفر برسد.

کشورهای آفریقایی بیشترین نرخ رشد جمعیت را در سال 2016 میلادی داشتند. در این سال، جمعیت سودان جنوبی در مقایسه با سال پیش از آن (سال 2015)، حدود 3.92 درصد افزایش یافت. در همین مدت، جزایر کوک نیز بالاترین نرخ کاهش جمعیت را داشت. جمعیت کوک در سال 2016 نسبت به سال پیش از آن حدود 2.88 درصد کاهش داشت.

در این گزارش همچنین آمده است قاره آسیا پرجمعیت ترین قاره کره زمین به شمار می رود. این قاره تا اواسط سال 2016 میلادی جمعیتی حدود 4 میلیارد و چهارصد میلیون نفر را در خود جای داده بود. 25 درصد ساکنان قاره آسیا را افراد زیر 15 سال تشکیل می دهند. همچنین چین با جمعیت حدود یک میلیارد و 380 میلیون نفر (تا اواسط سال 2016 میلادی) پرجمعیت ترین کشور جهان محسوب می شود.

همچنین براساس گزارش اسپکتیتور ایندکس (The Spectator Index)، در سال 2017 میلای، چین 18.3 درصد جمعیت جهان، هند 17.5 درصد، آمریکا 4.3 درصد و ایران، آلمان و ترکیه نیز هر یک 1.1 درصد جمعیت جهان را تشکیل می دادند. تصویر زیر سهم برخی دیگر از کشورها را از جمعیت جهان نشان می دهد:

سهم کشورها از جمعیت کل جهان چقدر است؟ +نمودار و سهم ایران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

تصویرها
سهم کشورها از جمعیت کل جهان چقدر است؟ +نمودار و سهم ایران
نمایش موجودیت‌ها