date_range یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۴۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 6 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

رئیس اتحادیه لوازم خانگی: لوازم خانگی 10 درصد گران شد

رئیس اتحادیه لوازم خانگی: لوازم خانگی 10 درصد گران شد
منبع خبر: نسیم آنلاین

رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: شرکت‌ها و کارخانه‌های تولید لوازم خانگی قیمت محصولات خود رابین 7 تا 10 درصد افزایش دادند.

محمد طحان پور در گفت وگو با خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس، گفت: لوازم خانگی در حال حاضر توسط شرکت ها و کارخانه های تولیدی به بازار عرضه می شود و واحدهای صنفی هیچ مشکلی در تامین تقاضای مشتریان ندارند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی با بیان اینکه قیمت لوازم خانگی از اول اردیبهشت افزایش یافته است، گفت: شرکت ها و کارخانه های تولید لوازم خانگی قیمت محصولات خود را بین 7 تا 10 درصد افزایش دادند. 

به گزارش فارس، پس از التهابات شدید ارز بعد از تعطیلات نوروز و با اعلام تک نرخی شدن دلار به قیمت 4200 تومان توسط بانک مرکزی به دلیل نابسامانی در بازار ارز شرکت ها و کارخانه های لوازم خانگی از عرضه کالا به بازار خودداری کردند و این امتناع منجر به کمبود کالا در بازار لوازم خانگی شد. 

این گزارش می افزاید، شرکت های لوازم خانگی یکبار اواخر سال 96 درخواست افزایش قیمت تولیدات خود را به سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ارائه داده بودند که این درخواست آنها به دلیل اعلام معاون اول رئیس جمهور مبنی بر اینکه هیچ واحد تولیدی مجاز به افزایش قیمت نیست، متوقف شد. 

بنابراین شرکت های تولیدی لوازم خانگی در حال حاضر بدون اخذ مجوز قانونی برای افزایش قیمت، اقدام به افزایش 7 تا 10 درصدی تولیدات خود کرده اند. 

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نمایش موجودیت‌ها