date_range دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۴۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

هنیه: جنبش کرانه باختری باید ادامه یابد/ لزوم اتحاد برای مقابله با توطئه‌ها علیه فلسطین و قدس

هنیه: جنبش کرانه باختری باید ادامه یابد/ لزوم اتحاد برای مقابله با توطئه‌ها علیه فلسطین و قدس
منبع خبر: نسیم آنلاین

رئیس دفتر سیاسی حماس بر لزوم تداوم جنبش کرانه باختری برای پایان ظلم علیه نوار غزه و اصلاح مسیر ملی فلسطین تاکید کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت "نیوز تایمز"، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در سخنانی تصریح کرد: کرانه باختری همچنان محور اتکا برای یکسره کردن نبرد موجودیت با اشغالگران باقی خواهد ماند.

وی افزود: کرانه باختری در راستای خط مشی سیاسی ثابت ما پیروز شد و تاکید کرد که به سیاست گرسنه نگه داشتن و محاصره نوار غزه و تداوم همکاری امنیتی (تشکیلات خودگردان فلسطین) با اشغالگران نه می گوید.

هنیه درباره راهپیمایی بزرگ بازگشت که از سی اوم ماه مارس گذشته آغاز شد، گفت: این راهپیمایی ها نقطه آغاز دوباره پویایی ملت فلسطین است و مسئله فلسطین را در ابعاد سیاسی و امنیتی و اقتصادی پاسداری و محافظت کرد.

وی خواستار دعا برای شهدای و زخمی های میدان های نبرد با اشغالگران شد و گفت که آنها نماینده عظمت این ملت و قدرت آنها در بخشش و جانفشانی هستند.

در سطح سیاسی، هنیه بار دیگر بر لزوم برگزاری یک شورای ملی وحدت گرا و تهیه مقدمات برای برگزاری انتخابات عمومی و تشکیل یک دولت وحدت ملی تاکید کرد که همه وظایف محول شده را انجام دهد.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: با تمام مسئولیت پذیری ملی همه گروه های ملی را به ضرورت ساماندهی داخلی فلسطینی ها و موضعگیری در سطح چالش ها دعوت می کنم و ما به این راهبرد پایبند هستیم.

وی گفت: ما خواهان ساماندهی داخلی فلسطینی ها به طور منسجم و متحد هستیم تا با توطئه های خطرناک علیه شهر اشغالی قدس، پناهندگان و کل مسئله فلسطین مقابله کنیم.

هنیه همچنین به قطعنامه اخیر سازمان ملل به نفع حقوق فلسطینی ها اشاره کرد و گفت که این قطعنامه تاکیدی بر انزوای رژیم صهیونیستی و آمریکا است.

وی تاکید کرد: هویت قدس هرگز تغییر نخواهد کرد و ملت فلسطین با هر اندازه جانفشانی همچنان وفادار به این شهر و هویت آن باقی خواهند ماند.

هنیه افزود: حق بازگشت را نمی توان با یک سری توافقنامه ها از بین برد.

وی همچنین به اسیران فلسطینی در زندان های اشغالگران درود و تهنیت فرستاد و گفت که آنها یکی از ارکان طرح ملی فلسطین هستند.

هنیه تاکید کرد: گروه های فلسطین مصمم به آزاد کردن اسیران هستند و این مسئله در صدر اولویت های گروههای ما و در صدر آنها گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس قرار دارد.

شهرهای کرانه باختری طی روزهای اخیر شاهد تظاهرات فلسطینی ها برای تاکید بر لزوم برداشته شدن تحریم های تشکیلات خودگردان علیه اهالی غزه بوده است که ماموران دستگاههای امنیتی این تشکیلات آن را سرکوب کرده اند.

نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان تظاهرات فلسطینی ها در کرانه باختری در همبستگی با غزه را با شلیک گلوله های صوتی و گاز اشک آور سرکوب کرده اند.

این کمپین با عنوان "تحریم ها را از هموطنانمان در غزه بردارید"، آغاز شده است.

در سایه محاصره یازده ساله نوار غزه از سوی رژیم صهیونیستی با مشارکت مصر، تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاست محمود عباس نیز در طول ماههای اخیر تحریم هایی علیه نوار غزه از جمله عدم پرداخت حقوق کارکنان دولتی در آنجا وضع کرده است.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نمایش موجودیت‌ها