date_range چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۴۹:۰۰ ق.ظ

یک مقام مسئول خبر داد؛ تکمیل «اسکله رورو» بندر امیرآباد تا پایان امسال

یک مقام مسئول خبر داد؛ تکمیل «اسکله رورو» بندر امیرآباد تا پایان امسال
منبع خبر: نسیم آنلاین

مدیرکل بندر امیرآباد از افتتاح اسکله رورو این بندر به منظور اتصال دریا به شبکه ریلی تا پایان سال‌جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیاوش رضوانی در همایش بین المللی توسعه صادرات از مسیر دریای خزر با بیان اینکه توسعه بنادر توانمندی های اقتصادی یک کشور را نشان می دهد، گفت: اهداف برگزاری این همایش ارائه راهکار برای چالش های موجود بر سر راه توسعه صادرات محصولات تولید داخل از بنادر شمالی کشور به کشورهای حاشیه دریای خزر است.

وی از دیگر محورهای این همایش را رسیدگی به نقش بنادر و کیفیت آنها در افزایش صادرات، نقش قوانین مرتبط با مناطق ویژه اقتصادی برای توسعه فعالیتهای تجار و بازرگانان و سرمایه گذاری در بنادر شمالی کشور عنوان و اظهارکرد: افزایش صادرات می تواند گردش مالی بنادر و در نتیجه توسعه یافتگی آنها را افزایش دهد.

مدیرکل بندر امیرآباد ادامه داد: باید تنوع کالا در بنادر شمالی کشور را از طریق صادرات و ترانزیت افزایش دهیم که در مرحله اول بحث صادرات را در درجه اهمیت قرار داده ایم و در مراحل بعدی به موضوع ترانزیت از بنادر شمالی کشور به ویژه بندر امیرآباد توجه خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه کشورهای حاشیه دریای خزر به کالاهای تولید و فرآوری شده در ایران به دلیل کیفیت خوبی که این کالاها دارند علاقه زیادی دارند، گفت: این موضوع سبب افزایش صادرات از بنادر شمالی کشور به کشورهای حاشیه دریای خزر شده است که یک نمونه آنها دستیابی به رکورد ۲۲۵ هزار تن کالا در سه ماهه اول امسال از بنادر شمالی بوده است.

رضوانی حجم صادرات کالا از بندر امیرآباد در سال ۹۶ را قریب به ۵۰۰ هزار تن معرفی کرد و افزود: از دیگر موفقیت های بندر امیرآباد در سال گذشته توسعه زیرساخت های بندری بوده است.

مدیرکل بندر امیرآباد تصریح کرد: تا پایان سال جاری اسکله رورو بندر امیرآباد که اسکله ای برای اتصال بندر به شبکه ریلی است راه اندازی می شود و از این اسکله صادرات محصولات کشاورزی مازندران به خصوص صیفی جات و مرکبات به کشورهای حاشیه دریای خزر افزایش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری هدف گذاری کرده ایم تا ۲۵ درصد از خدمات بندر امیرآباد به فعالان اقتصادی به صورت الکترونیکی ارائه شود.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نمایش موجودیت‌ها