date_range چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۰۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

در حاشیه جلسه هیئت دولت؛ کلانتری: در حوزه آب بچه پولدار نیستیم که هرکاری دلمان خواست بکنیم

در حاشیه جلسه هیئت دولت؛ کلانتری: در حوزه آب بچه پولدار نیستیم که هرکاری دلمان خواست بکنیم
منبع خبر: نسیم آنلاین
دسته خبری: جامعه|دولت

رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست با بیان اینکه مصرف آب‌های تجدیدپذیر در کشور به بیش از صددرصد رسیده است، گفت: در حوزه آب بچه پولدار نیستیم که هرکاری دلمان خواست کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: همه دنیا می‌دانند که ما کشور کم آبی هستیم و باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم. در حوزه آب بچه پولدار نیستیم که هر کاری دلمان خواست کنیم.

وی در واکنش به اظهارات اخیر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل مبنی بر حمایتش از مردم ایران در مقابله با بی‌آبی، گفت: این آقا هر کاری دلش می‌خواهد بکند، به ما چه ربطی دارد اما ما نباید واقعیت‌ها را از مردمان پنهان کنیم. ما کشور کم آبی هستیم و باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم.

کلانتری با بیان اینکه ما خارج از اصول بین‌المللی و استانداردهای جهانی عمل می‌کنیم، اظهارکرد: طبق این اصول هیچ کشوری بیش از ۴۰ درصد آب‌های تجدیدپذیرش را نباید مصرف کند اما در حال حاضر مصرف ما به بیش از صددرصد رسیده است. این اتفاقات پیامدهای سختی برای محیط زیست دارد.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در پایان گفت: اگر بدانیم که کشور کم آبی هستیم مشکل‌مان کم می‌شود چرا که سیاست‌های درست‌تری را دنبال می‌کنیم.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نمایش موجودیت‌ها