date_range شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۱۷:۰۰ ق.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

خیرآبادی: جادوگر نبودم که بتوانم با 13 روز تمرین تیمم را روی سکو ببرم/ آذربایجانی‌ها هنوز هم من را می‌خواهند/ یک ریال هم از فدراسیون کشتی نگرفتم

خیرآبادی: جادوگر نبودم که بتوانم با 13 روز تمرین تیمم را روی سکو ببرم/ آذربایجانی‌ها هنوز هم من را می‌خواهند/ یک ریال هم از فدراسیون کشتی نگرفتم
منبع خبر: نسیم آنلاین
دسته خبری: ورزش|کشتی

خیرآبادی، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی امید گفت: یکی از همین آقایان عنوان کرده که مرا از کشتی آذربایجان بیرون کرده‌اند! درحالیکه همین الان هم آذربایجانی‌هامن را می‌خواهند.

جمشید خیرآبادی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد ششمی تیم ملی فرنگی امید در مسابقات جهانی رومانی اظهار داشت: اول از همه باید ببینیم چه چیزی کاشته ایم که بخواهیم برداشت کنیم. نه اردویی، نه تدارکاتی و در کنارش مشکلات دیگر. گیاه در شرایطی رشد می کند که همه شرایط برای رشدش مساعد باشد، حتی اگر یک عامل هم فراهم نباشد، رشدی حاصل نمی شود. من جادوگر و معجزه گر نبودم که بتوانم تنها با 13 روز تمرین تیمم را روی سکو ببرم.

وی ادامه داد: من وقتی چند روز بیشتر شاگردانم را در اختیار دارم، واقعا نمی دانم آنها در چه وضعیتی هستند و آیا اعتماد به نفس آنها واقعی است یا کاذب. این چیزها باید در تورنمنت خارجی یا چندین اردو دستِ مربی بیاید. باید با این بچه ها زندگی کرد تا کاملا در جریان وضعیت شان قرار گرفت. ما یک اردو داشتیم که در میانه راه تعطیل شد و بعد هم اردوی منتهی به اعزام که مجموعا 13 روز تمرین کردیم. دو اردویی هم  که در ماه های پیش در سنندج برگزار شد، هیچ کدام از نفرات اعزامی به جهانی مجارستان را در اختیار نداشتیم، این نفرات یا در تیم جوانان بودند یا در اردوی بازی های آسیایی و جهانی مجارستان.

خیرآبادی در پاسخ به برخی منتقدان تصریح کرد: این روزها یک عده مغرضانه نظر می دهند که این حرف ها دور از انصاف و منطق است. گفته اند ما پروفسور پرادعا بوده ایم، اما نمی دانم ما کجا چنین ادعایی داشتیم؟ اگر ادعا داشتم که نمی آمدم، 10 ماه کار کردیم و یک ریال هم نگرفتیم، پس برای پول هم نیامده بودم. البته فدراسیون چندین بار خواست که برای عقد قرارداد بروم اما چون هنوز تکلیف کادرم مشخص نبود، قبول نکردم. هیچ کدام از ما یک ریال هم نگرفتیم که حال بخواهند به شخصیت مان توهین کنند. من، نوربخش، میرزاده، محمدی و عدنانی در این مدت نه پول گرفتیم و نه جایزه و پاداش، مجموعا با 150 سال تجربه آمده بودیم که کمک کنیم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی آذربایجان در سال های 2012 تا 2016 اضافه کرد: یکی از همین آقایان عنوان کرده که مرا از کشتی آذربایجان بیرون کرده اند! درحالیکه همین الان هم آذربایجانی ها من را می خواهند. ما وقتی حتی یک اردوی کامل هم نداشتیم نمی توانستیم معجزه بکنیم. ببینید روی تیمی که در المپیک 2012 لندن سه مدال طلا گرفت، سال ها کار شد. از 2005 که محمد بنا برگشت تا 2012 لندن درنهایت کار همه نتیجه داد و بعد هم من به کشتی آذربایجان رفتم و مجموعا 50 ماه آنجا کار کردیم. به آنها برنامه داده بودم و در 25 ماه اول به خاطر تغییر دیدگاه نتیجه ای حاصل نشد و هر موفقیتی که داشتیم برای 25 ماه دوم بود و بهترین نتایج تاریخ کشتی فرنگی آنها به دست آمد و توانستیم با یک اختلاف نسبت به روسیه نایب قهرمان جهان شویم، در جام جهانی تهران به قهرمانی برسیم و در المپیک اروپایی هم قهرمان شویم و درنهایت من بهترین مربی تمام رشته های ورزشی آنها شدم.

دستیار محمد بنا در المپیک 2012 لندن خاطرنشان کرد: وقتی این حرف ها را می شنوم و شرایط را می بینم واقعا دلسرد می شوم. ما با عشق کار کردیم، بدون چشمداشت. یکی مثل ناصر نوربخش با 60 سال سن با تمام وجود در کنار تیم بود، مثل یک جوان 20 ساله. 80 درصد مربیان فعلی کشتی فرنگی دفترچه مربیگری شان را از نوربخش گرفته اند و بعد به او می گویند پروفسور پرادعا. ما هر نتیجه ای بگیریم براساس کار، امکانات، تدارکات و داشته های مان هست. کسی که بگوید در کوتاه مدت نتیجه می گیرد دروغ گفته است. اگر همه شرایط مهیا بود و نتیجه نمی گرفتیم آن وقت باید پاسخگو می بودیم.  

جمشید خیرآبادی در مورد 4 مدال برنزی که تیمش در بخارست به دست آورد، تاکید کرد: این 4 مدال اتفاق خوبی بود. یک اینکه ما در سه وزن المپیکی (60، 97 و 130 کیلوگرم) مدال گرفتیم و این یک حُسن و اتفاق امیدوارکننده است. دوم اینکه در 130 کیلوگرم یوسفی کشتی گیری 17 ساله بود که سال ها از اعزام خارجی اش می گذشت و ظاهرا یک بار در رده نوجوانان به گرجستان رفته بود. مربی او صابر میرزاده بود که وقتی دیدیم سنگین وزن شماره یک ما، به این دلیل که گفته شد تیم به جهانی نمی رود، وزنش بالا رفته و 140 کیلو شده بود، می دانستیم که وزن کم کردن و دو بار سر وزن رسیدن در مسابقه، کار او را در جهانی با مشکل مواجه خواهد کرد، به همین دلیل یوسفیِ 17 ساله را به بخارست بردیم که او هم کشتی های بسیار خوبی گرفت. سومین مورد هم عملکرد علی اکبر حیدری بود، کسی که در بازی های آسیایی به حریف ژاپنی باخته بود اما اینجا کشتی های خیلی خوبی گرفت. بیشتر این نفرات مدال جهانی نداشتند.

مشتاقی: چندین گزینه برای سرمربیگری تیم ملی کشتی فرنگی داریم، اشکانی هم جزو گزینه هاست!

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نمایش موجودیت‌ها