date_range شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۲۳:۴۴ ق.ظ

حمایت کره‌جنوبی از شرکت‌های زیان‌دیده از تحریم‌های آمریکا

حمایت کره‌جنوبی از شرکت‌های زیان‌دیده از تحریم‌های آمریکا
منبع خبر: نسیم آنلاین

کره‌جنوبی حمایت مالی از شرکت‌هایی که از تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران متاثر شده‌اند را گسترش داده و فرصت‌های کسب و کار جدید را در بازارهای دیگر کاوش می‌کند تا پیامدهای اقدامات خصمانه آمریکا بر اقتصادش را به حداقل برساند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، وزارت بازرگانی، صنعت و انرژی کره جنوبی با آژانسهای توسعه تجارت و بانکها و همچنین پالایشگاهها، خودروسازان و شرکتهای ساخت و ساز که در ایران فعالیت داشتند، دیداری را برای گفت‌وگو درباره گزینه های حمایتی مختلف برگزار کرد.

تحریم‌های جدید آمریکا که از هفتم اوت به اجرا درآمدند، بخشهای مختلفی مانند خودرو، گرافیت، آلومینیوم و فولاد را هدف گرفتند. تحریم‌های آمریکا علیه بخش انرژی ایران نیز پس از پایان مهلت ۱۸۰ روزه در چهارم نوامبر اجرایی خواهند شد.

وزارت بازرگانی، صنعت و انرژی کره جنوبی اعلام کرد دو جلسه رایزنی با دولت آمریکا برای دریافت معافیت به منظور واردات نفت ایران داشته است و به تلاش‌هایش برای دریافت معافیت پیش از به اجرا درآمدن تحریمها ادامه خواهد داد. سئول در دوران تحریم‌های قبلی آمریکا علیه ایران، برای خرید نفت از تهران، معافیت گرفته بود.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نمایش موجودیت‌ها