date_range چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۰۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

امتناع شطرنج‌باز هندی از سفر به ایران به دلیل حجاب

امتناع شطرنج‌باز هندی از سفر به ایران به دلیل حجاب
منبع خبر: نسیم آنلاین
دسته خبری: ورزش|تیراندازی

شطرنج‌باز هندی از حضور در ترکیب این تیم در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا انصراف داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رقابت های شطرنج تیمی جام ملت های آسیا قرار است در روزهای 3 تا 13 مرداد ماه به میزبانی کشورمان و در شهر همدان برگزار شود؛ تورنمنتی که در پایان آن، تیم های قهرمان در هر دو بخش مردان و بانوان قادر خواهند بود در مسابقات تیمی منتخب جهان که هر دو سال یک بار برگزار می شود، شرکت کنند.

در فاصله کمتر از 45 روز تا آغاز این رویداد یکی از شطرنج بازان هندی اعلام کرد که به ایران سفر نخواهد کرد. «سومیا سوامیناتان» که در آخرین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج در رده 97 دنیا و 4 هند قرار داشت، اعلام کرد که به دلیل قوانین مربوط به حجاب، در این مسابقات شرکت نخواهد کرد.

این شطرنج باز با بیان اینکه قوانین مربوط به لباس های مذهبی نباید بر روی بازیکنان اعمال شود، ادامه داد: من درک می کنم که سازمان دهندگان انتظار دارند که ما لباس تیم ملی کشورمان را بپوشیم یا لباس ورزشی را در بازی ها بر تن کنیم، اما قطعاً این کار یعنی پوشیدن لباس های مذهبی در ورزش در هیچ جایی قابل اجرا نیست.

این برای اولین بار نیست که یک ورزشکار هندی به چنین دلیلی از سفر به ایران امتناع می کند. پیش از این و در سال 2016 «هینا سیدهو» در رشته تیراندازی و در ماده تفنگ بادی به همین دلیل از حضور در رقابت های آسیایی به میزبان ایران کنار کشیده بود.

به گزارش تسنیم، در آخرین میزبانی بزرگ ایران در رشته شطرنج که مربوط به رقابت های قهرمانی بانوان جهان در زمستانی 95 بود، برخی از شطرنج بازان به دلیل امتناع از رعایت حجاب به ایران نیامدند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نمایش موجودیت‌ها