date_range شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۱۴:۰۰ ق.ظ

وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد؛ افزایش سهم بیمه فرهنگیان ازمهر 97 / بالارفتن تعرفه‌های پزشکی بیمه تکمیلی را دچار مشکل کرد

وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد؛ افزایش سهم بیمه فرهنگیان ازمهر 97 / بالارفتن تعرفه‌های پزشکی بیمه تکمیلی را دچار مشکل کرد
منبع خبر: نسیم آنلاین

بطحایی از رایزنی با سازمان برنامه و بودجه برای افزایش تعرفه‌های بیمه فرهنگیان ازمهر 97 خبر داد.

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش   گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ درباره رسیدگی به وضعیت بیمه فرهنگیان و اعتراض هایی که نسبت به خدمات بیمه ای فعلی دارند، اظهار کرد: بیمه تکمیلی به دلیل افزایش تعرفه های پزشکی  به شدت با مشکل روبه رو رو شده است و فرهنگیان اعتراض به حقی دارند.

وی ادامه داد: تا پایان این دوره که شهریور ماه است با همین تعرفه ها پیش می رویم البته برای دوره بعدی برنامه هایی را در دستور کار قرار دادیم.

وزیر آموزش و پرورش از رایزنی با سازمان برنامه و بودجه برای بهبود وضعیت بیمه ای فرهنگیان از مهر ۹۷ خبر داد و گفت: براساس مذاکرات با سازمان برنامه و بودجه در نظر داریم تا سهم کمک های دولت به بیمه فرهنگیان افزایش پیدا کند و از سازمان برنامه اعتباری خاص بگیریم تا از مهر ۹۷ سهم تعرفه افزایش یابد.

مشکل فعلی دریافت هزینه های بیمه ای است

بطحایی با اشاره به اینکه اکنون جدول بیمه تکمیلی فرهنگیان قابل قبول است، بیان کرد: اکنون مشکل فرهنگیان در دریافت هزینه های بیمه است و زمان پرداخت چندین ماه به تاخیر افتاده است.

وزیر آموزش و پرورش درباره طولانی بودن بروکراسی های اداری برای دریافت حق بیمه گفت: قرار بر این بود تا هزینه های بیمه طی ۱۵ روز پرداخت شود، اما به دلیل مشکل نقدینگی و کمبود ذخیره مالی، تاخیر در پرداخت های بیمه ای صورت می گیرد.

وی درباره برنامه ریزی برای توسعه مراکز درمانی فرهنگیان بیان کرد: در این مورد کمبودی نداریم و تاکنون گزارشی مبنی بر کمبود در این حوزه نداشتیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نمایش موجودیت‌ها