date_range سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۴۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

'جایزه ارشد یوفا' به کاپیتان اسبق تیم ملی انگلیس رسید

'جایزه ارشد یوفا' به کاپیتان اسبق تیم ملی انگلیس رسید
منبع خبر: نسیم آنلاین
دسته خبری: ورزش|فوتبال

تهران- ایرنا- اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا)، 'جایزه ارشد' خود را به پاس دوران درخشان فوتبالی و اقدامات بشردوستانه، به «دیوید بکهام» کاپیتان اسبق تیم ملی انگلیس و باشگاه منچستریونایتد تقدیم می‌کند.

به گزارش ایرنا، تارنمای خبری یورو اسپورت روز سه شنبه نوشت: «الکساندر چفرین» رییس یوفا پس از اعلام این موضوع به تمجید از بکهام پرداخت و او را ' الگوی راستین فوتبال معاصر' دانست.
چفرین در بیانیه ای اظهار داشت: جایزه ارشد یوفا هر ساله به پاس قدردانی از دستاوردهای برجسته، مهارت های حرفه ای و ویژگی های برجسته شخصیتی به فرد برگزیده اعطا می شود.
وی ادامه داد: من به عنوان ریاست این نهاد، بکهام را برای دریافت این جایزه انتخاب می کنم چرا که او به عنوان سفیر فوتبال، باعث اشاعه این ورزش و ارزش های آن در گوشه و کنار کره خاکی شده است.
اسطوره فوتبال انگلیس در دوران 20 ساله حضور خود در مستطیل سبز، در عرصه باشگاهی و ملی، 762 بار به میدان رفت و 130 گل به ثمر رساند.
او پیش از پیوستن به رئال مادرید و کسب عنوان قهرمانی لالیگا اسپانیا، همراه شیاطین سرخ شش عنوان قهرمانی لیگ برتر جزیره، دو جام حذفی و یک قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد.
کاپیتان اسبق تیم ملی انگلیس در واکنش به این انتخاب اظهار داشت: باعث افتخار است که این جایزه معتبر را دریافت می کنم، در تمام دوران فوتبالی خود سعی کردم تا ارزش های بازی تیمی و بازی جوانمردانه را به صورت تمام و کمال رعایت کنم؛ بی شک پیوستن به جمع بازیکنانی که پیش از این، جایزه ارشد یوفا را به دست آورده اند، مایه مباهات است.
این جایزه اواخر سال جاری در جریان مراسمی که در موناکو فرانسه برگزار می شود، به وی اهدا خواهد شد.
ورزشی**3991**1368

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نمایش موجودیت‌ها