date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۵۷:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

حبیبی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ آمریکا عملا از برجام خارج شده است/شروط ترامپ قابلیت اجرایی شدن ندارد

حبیبی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ آمریکا عملا از برجام خارج شده است/شروط ترامپ قابلیت اجرایی شدن ندارد
منبع خبر: نسیم آنلاین

دبیرکل حزب موتلفه گفت: آمریکا عملا از برجام خارج شده است امامی‌خواهد توجیه‌هایی را برای این خروج فراهم کند.

محمدنبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در گفت وگو با خبرنگار احزاب و تشکلهای گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ در واکنش به اظهارات اخیر ترامپ و قرار دادن شروط چهار گانه برای امضای برجام اظهار کرد: به نظر بنده آمریکا عملاً از برجام خارج شده اما می خواهد توجیه هایی را برای این خروج فراهم کند.

وی افزود: ترامپ شجاعت اینکه بخواهد به صورت رسمی اعلام کند که از برجام خارج شده را ندارد البته وی در اوایل دوران ریاست جمهوری  خود با ناشی گری گفت تعهدنامه برجام را پاره می کند که بعد به واسطه عقلا مورد توجیه قرار گرفته است و دریافت که باید حساب شده تر عمل کند.

حبیبی تصریح کرد: ما باید بدون آن که بهانه ای به دست رئیس جمهور آمریکا بدهیم با بررسی هایی درباره برجام آنچه که به مصلحت انقلاب و مردم است را اجرایی کنیم.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به شروط چهار گانه ترامپ برای امضا کردن برجام گفت: این شروط عملی نبوده و هیچ ارتباطی با برجام ندارد چرا که در مذاکرات مقدماتی و متن این قطعنامه چنین مسائلی قید نشده است و این مسائل بعدها به دلیل آنکه به قول خودشان بتوانند برجام را پاره کنند اضافه شد که به نظر بنده ما باید از خودمان به بهترین نحو دفاع کنیم .

وی در پایان خاطر نشان کرد: سیستم موشکی ما و برد آن و مسائل این چنینی موضوعاتی نیست که به آمریکا و اروپایی ها ارتباطی داشته باشد لذا باید برای دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی ایران هر اقدامی که براساس مراودات بین المللی منعی ندارد، انجام خواهیم داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نمایش موجودیت‌ها