date_range یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۲:۰۵:۰۰ ب.ظ

از امروز در قزوین صورت می‌گیرد؛ افزایش 5 تا 20 درصدی نرخ کرایه تاکسی‌ها/ تاکسی‌های آژانسی افزایش قیمت ندارند

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی قزوین گفت: نرخ کرایه تاکسی‌های شهر قزوین از 5 تا 20 درصد افزایش داشته است و در برخی خطوط هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداریم.

اسماعیل عرشیان در گفت‌وگو با ایسنا منطقه قزوین، با اشاره به افزایش نرخ کرایه تاکسی در شهر قزوین، تصریح کرد: افزایش نرخ کرایه تاکسی در مسیرهای مختلف با توجه به مسافت و میزان تردد خودروها تعیین‌شده به‌طوری‌که این افزایش در برخی از مسیرها پنج یا 10 درصد و در برخی از مسیرها 20 درصد اعلام‌شده است.

وی افزود: درواقع به‌طور میانگین نرخ کرایه تاکسی شهر قزوین 20 درصد افزایش داشته است، میزان افزایش قیمت نرخ کرایه تاکسی‌ها از امروز به‌صورت کاغذ در اختیار رانندگان جهت رؤیت مسافران داده می‌شود و تا یک هفته دیگر نیز برچسب‌های اصلی حاضر و در تاکسی‌ها نصب خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی قزوین اظهار کرد: میزان افزایش نرخ کرایه‌ها در مسیرهای مختلف متفاوت است، مسافران نرخ کرایه خود را بر اساس تعرفه‌ای که بین رانندگان توزیع‌شده باید بپردازند و رانندگان نیز حق دریافت کرایه بیشتر را ندارند.

وی تاکید کرد: در بخش تاکسی‌های آژانسی به‌منظور ایجاد توان رقابت با تاکسی‌های اینترنتی افزایش قیمت نداشتیم، علت این تثبیت قیمت نیز حضور خودروهای اینترنتی غیرمجاز است، چراکه هزینه تمام‌شده تاکسی‌های اینترنتی نسبت به تاکسی‌های پایین‌تر است بنابراین نرخ کمتری از مسافر دریافت می‌کنند.

عرشیان یادآور شد: نرخ کرایه وانت‌بارها نیز تا 11 درصد افزایش‌یافته است و رانندگان این نوع وسایل نقلیه حق دریافت کرایه بیشتری را از صاحبان بار و کالا ندارند.

وی بیان کرد: در صورت دریافت وجه اضافی توسط راننده تاکسی‌ها، مسافران می‌توانند شکایت و پیشنهادهای خود را از چهار طریق بازرسان واحد گشت، واحد رسیدگی به شکایات سازمان با شماره 33848 داخلی 110، سامانه پیامکی 30007133 و یا از طریق سامانه ارتباط مردمی (سامد) با شماره 33839 به‌صورت شبانه‌روزی اعلام کنند .

انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها