date_range چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۴۰:۰۰ ق.ظ

کاهش 11.1 درصدی مجموع تصادفات در قزوین

فرمانده انتظامی استان قزوین از کاهش 11.1 درصدی مجموع تصادفات در 6 ماهه اول سال جاری در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، سردار مهدی محمودی اظهار کرد: بر اساس آمار ارائه‌شده از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تردد ثبت‌شده در استان با بیش از 15 میلیون خودرو در محورهای استان طی 6 ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به میزان 13.4 درصد افزایش دارد.

وی افزود: قزوین به‌عنوان شاهراه ارتباطی 11 استان کشور ازنظر حجم تردد محورهای مواصلاتی در رتبه دوم کشور قرار دارد و عوامل پلیس‌راه و دستگاه‌های امدادی به‌صورت شبانه‌روزی در راستای تامین امنیت محورها و خدمات‌دهی به هم‌وطنان در تلاش هستند.

فرمانده انتظامی استان اضافه کرد: در 6 ماه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته در فقره تصادفات فوتی به میزان 4/2 درصد کاهش، در تصادفات جرحی 4/18 درصد کاهش، در تصادفات خسارتی به میزان 2/1 درصد کاهش و درمجموع تصادفات به میزان 11.1 درصد کاهش داشتیم.

محمودی ابراز کرد: در برخورد با تخلفات بیشترین اعمال قانون به ترتیب اولویت مربوط به سرعت غیرمجاز، نقص فنی مؤثر خودرو و عدم استفاده از کمربند ایمنی و میزان اعمال قانون رانندگان متخلف به علت ارتکاب تخلفات رانندگی در 6 ماهه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال 96 به میران 2.6 درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در 6 ماهه اول سال جاری تعداد 886 دستگاه خودرو به علت تخلف بیش از 10 میلیون ریال توقیف که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته 6/24 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه خودروی سواری به‌عنوان نوع کاربری بیشترین عامل مقصر در تصادفات بوده است یادآور شد: علت اکثر تصادفات عدم توجه به جلو و بیشترین تصادفات با 49.9 درصد در آزادراه‌های استان بوده است.

محمودی تصریح کرد: واژگونی و برخورد وسیله با وسیله ازنظر نوع برخورد در تصادفات بیشترین فراوانی تصادفات را به خود اختصاص داده است.

این مقام ارشد انتظامی در پایان گفت: کاهش تصادفات نیازمند عزم همگانی است و با توجه به اینکه عامل انسانی بیشترین علت تصادفات است با رعایت قوانین و احترام به آن و ارتقاء فرهنگ ترافیک شاهد امنیت بیشتر و آرامش خاطر در تردد در جاده‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها