date_range یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۰۸:۰۰ ب.ظ

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین: تقویت نشاط اجتماعی در مدارس؛ بسترسازی برای توسعه است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین: تقویت نشاط اجتماعی در مدارس؛ بسترسازی برای توسعه است
دسته خبری: جامعه|دولت

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: برنامه‌ریزی جهت تقویت نشاط اجتماعی در مدارس؛ بسترسازی برای توسعه کشور است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
علیرضا آشناگر در آیین توزیع وسایل و تجهیزات ورزشی و بهداشتی به مدارس کم‌بهره قزوین اظهار کرد: سرمایه اجتماعی یکی از مباحث مهم اجتماعی و ابزاری برای دستیابی به انواع دیگر سرمایه‌ها از جمله سرمایه‌های اقتصادی و فرهنگی است.

وی بابیان اینکه خانواده و آموزش‌وپرورش از حوزه‌های مهم تاثیرپذیر از سرمایه اجتماعی هستند، اضافه کرد: افزایش نشاط اجتماعی در مدارس مهم‌ترین راهکار برای افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد بخشی در جامعه است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین ادامه داد: نهاد تعلیم و تربیت زمانی موفق است که بتواند به نشاط و سلامت دانش آموزان نیز در کنار تعالیم درسی توجه کند چراکه برنامه‌ریزی در این زمینه می‌تواند در آینده به توسعه کشور کمک شایانی کند.

وی خاطرنشان کرد: با برنامه‌های ورزشی و توجه به نشاط و تحرک نسل نوجوان و کودکان، آینده کشور به دست افرادی سالم تضمین خواهد شد.

آشناگر بابیان اینکه مدارس ما باید به دانش آموزان تحمل آرای مخالف را آموزش دهند، مطرح کرد: در صورت بی‌توجهی به این موضوع و غفلت از فضای اجتماعی باید منتظر وقوع آسیب‌های متعدد اجتماعی و هزینه‌های سنگین مادی و معنوی در کشور باشیم.

انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها