date_range شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۳۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

ایهود باراک: در سه دقیقه 300 عضو حماس را کشتیم

ایهود باراک: در سه دقیقه 300 عضو حماس را کشتیم
منبع خبر: تهران ۲۴

نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی با اعتراف به نقش خود در شهادت صدها فلسطینی در غزه، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر کنونی را به عدم اتخاذ راهبردی مناسب در قبال نیروهای حماس متهم کرد.

به گزارش تهران 24 ،  نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی روز جمعه در سخنانی اذعان داشت که در زمان تصدی‌اش به عنوان وزیر جنگ دو عملیات مهم علیه نیروهای مقاومت حماس را هدایت کرده که در یک مورد به شهادت بیش از 300 فلسطینی ساکن غزه تنها در سه و نیم دقیقه منجر شد.

به نقل از «معاریو» که «ایهود باراک» نخست وزیر پیشین رژیم اشغالگر قدس روز جمعه در سخنانی گفت: «وقتی من وزیر(جنگ) بودم، بیش از 300 عضو حماس تنها در سه و نیم دقیقه و در یک حمله هوایی کشته شدند.»

ایهود باراک به زمان این حمله اشاره‌ای نکرد اما رسانه‌های فلسطینی زمان آن را دسامبر (آذر ) 2008 و گلوله باران مجتمع مسکونی پلیس غزه ذکر کردند که  به شهادت بیش از 225 فسلطینی از جمله تعدادی زن و بچه منجر شد.

باراک به مشارکت در حمله‌ای دیگر در سمت  وزیر جنگ و در اواخر سال  2012 اشاره کرد که در جریان آن یک فرمانده بلند پایه نظامی حماس به شهادت رسید.

 به نوشته آناتولی، منظور باراک عملیاتی بود که به شهادت «احمد جابری» معاون شاخه نظامی حماس در غزه منجر شد.

 باراک که در سال‌های 2007 تا 2013  وزیر جنگ بود، برای نخستین بار مسئولیت این دو عملیات را برعهده گرفت. وی که در سال‌های 1991 تا 2001  نیز نخست وزیر این رژیم  بود، به انتقاد از رویکرد «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر کنونی رژیم اشغالگر قدس در قبال حماس پرداخت.

 ایهود باراک در این زمینه نیز گفت: «نتانیاهو بارها مغلوب حماس شده، زیرا راهبردی ندارد.»

 باراک در خاتمه با  انتقاد از کابینه نتانیاهو افزود که کابینه نخست وزیر طوری عمل می‌کند که به تقویت و نه ضعف حماس منجر می‌شود.

«لیبرمن» وزیر جنگ کنونی رژیم صهیونیستی نیز هفته گذشته  با بیان اینکه هنوز از تلاش‌ها برای رسیدن به یک توافق آتش‌بس با حماس ناامید نشده‌،  گفت: «با روند فعلی، ما مجبور هستیم شدیدترین ضربه ممکن را به حماس بزنیم، حتی اگر این باعث درگیری وسیع‌تر شود.»

منبع: خبرگزاری فارس
نمایش موجودیت‌ها