date_range پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۳۶:۰۰ ب.ظ

ادامه روند صعودی تلفات آتش‌سوزی مرگبار کالیفرنیا

ادامه روند صعودی تلفات آتش‌سوزی مرگبار کالیفرنیا
منبع خبر: تهران ۲۴
دسته خبری: سیاست|محیط زیست

تازه‌ترین آمارهای رسمی نشان می‌دهد تعداد قربانیان آتش‌سوزی اخیر در ایالت کالیفرنیا از مرز 56 نفر گذشته است.

به گزارش تهران 24 ، در حالی که تاکنون اجساد 56 نفر از قربانیان آتش سوزی مهیب کالیفرنیا کشف شده است، نیروهای گارد ملی ایالات متحده نیز به عملیات امداد و نجات پیوسته اند.

بر اساس این گزارش آتش سوزی اخیر کالیفرنیا مرگبارترین و مخرب ترین آتش سوزی در تاریخ این ایالت به شمار می رود.

این آمارهای حاکی است که بیش از 130 نفر همچنان ناپدید هستند. اکثر افرادی که ناپدید شدن آنها گزارش شده است بالاتر از 65 سال سن دارند. در ابتدا اعلام شده بود که حدود 230 نفر در این آتش سوزی ناپدید شده اند که بیشتر آنها از شهر پارادایز بودند.

تاکنون بیش از 8900 واحد مسکونی در شهر پارادایز و مناطق اطراف آن در این آتش سوزی نابود شده است. به بیش از 50 هزار نفر نیز دستور تخلیه مناطق اطراف این شهر داده شده است.

این آتش سوزی مرگبارترین آتش سوزی در یک قرن اخیر در تاریخ آمریکا نیز محسوب می شود. در آتش سوزی 1918 میلادی در آمریکا بیش از 1000 نفر جان باختند.

آتش سوزی کالیفرنیا موجب شده است تا یک میلیون نفر خانه های خود را تخلیه کنند. وزش باد با سرعت 100 کیلومتر در ساعت نیز موجب گسترش شعله های آتش شده است.

بیش از 5100 نیروی آتش نشان از ایالت های واشنگتن و تگزاس برای جلوگیری از گسترش این آتش تلاش می کنند.

کاخ سفید نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا وضعیت فوق العاده و فاجعه بار در کالیفرنیا اعلام کرده و از نهادهای فدرال خواسته است تا به مناطق آسیب دیده از این فاجعه کمک کنند.

منبع: تسنیم
نمایش موجودیت‌ها