date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۱:۲۳:۰۰ ب.ظ

فعلا نمی‌گویم چقدر تغییرات در فدراسیون داریم طباطبایی: اولین هدفم ایجاد همدلی در بسکتبال است

فعلا نمی‌گویم چقدر تغییرات در فدراسیون داریم طباطبایی: اولین هدفم ایجاد همدلی در بسکتبال است
منبع خبر: ورزش ۳
دسته خبری: ورزش|بسکتبال

رئیس جدید فدراسیون بسکتبال گفت: سیستم تیم‌های ملی ما جداست و باید به‌عنوان یک ویترین تیم ملی را در نظر بگیریم.

به گزارش "ورزش سه"، رامین طباطبایی بعد از انتخابش به عنوان رییس فدراسیون بسکتبال اظهار داشت: از نظر من اولین کاری که باید در بسکتبال انجام شود، ایجاد وفاق و همدلی است تا بتوانیم از همه ظرفیت ها و کارشناسان این رشته استفاده کنیم. ایجاد ساختاری منطبق با استانداردهای فیبا، اصلاح آیین نامه ها، آموزش مربیان و داوران، تقویت لیگ برتر و... از دیگر برنامه های ماست.


وی افزود: در بخش بانوان هم برنامه های زیادی داریم و باید بتوانیم در 4 سال آینده خودمان را جزو 6 تیم برتر آسیا کنیم. نهایتا مسائلی که برای من اهمیت دارد، ارتقای سطح تمام افرادی است که در بسکتبال فعالیت می کنند. این ها نیاز به حمایت حامیان مالی دارد. البته برند بسکتبال جذاب است و می تواند جذب اسپانسر کند. من به دنبال ایجاد سامانه هواداری در بسکتبال هستم تا دوستانی که علاقه دارند به بسکتبال کمک کنند، فضا برایشان باز شود. 


رییس جدید فدراسیون بسکتبال تصریح کرد: طبق بررسی هایی که من سال گذشته داشتم، ما 70 هزار نفر ورزشکار در بسکتبال داریم که سامان داده شده اند. این تعداد امسال به 50 هزار نفر تقلیل یافته اند. یکی از کارهای اصلی من این است که ورزشکاران سازمان یافته خود را افزایش دهیم. ایجاد یک سیستم آکادمیک نیز جزو برنامه های اصلی ماست. به نظر من باید سیستم استعدادیابی از 10 تیم دررده سنی پایه آغاز شود تا بتوانیم در قله هرم 2 تیم ملی بسکتبال خوب داشته باشیم. در این صورت اگر یک ستاره مثل حامد حدادی مصدوم شد، جایگزین داریم. 


طباطبایی در ادامه در پاسخ به این سوال که بدنه فدراسیون تا چند درصد تغییر می کند، گفت: من الان نمی توانم درصدی را اعلام کنم. امیدوارم بتوانیم از بهترین ها استفاده کنیم. باید بتوان بررسی مجددی صورت بگیرد و ارزشیابی کنیم. اگر این ارزشیابی به گونه ای باشد که با افراد فعلی بتوانیم کار کنیم، راهمان را ادامه می دهیم. در غیر این صورت از افراد دیگری استفاده خواهیم کرد. 


وی در پایان خاطرنشان کرد: مسابقات انتخابی جام جهانی را در پیش داریم. همچنین برای کسب سهمیه المپیک 2020 باید به بهترین تیم آسیایی تبدیل شویم. سیستم تیم های ملی ما جداست و باید به عنوان یک ویترین تیم ملی را در نظر بگیریم.

نمایش موجودیت‌ها