date_range پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۲۶:۰۰ ب.ظ

واکنش‌های گسترده به سلام نازی هوادار فرانسوی

واکنش‌های گسترده به سلام نازی هوادار فرانسوی
منبع خبر: ورزش ۳
دسته خبری: ورزش|فوتبال

پلیس انگلیس می‌گوید سلام نازی یکی از هواداران لیون بعد از پیروزی این تیم بر منچسترسیتی را با عنوان مجرمانه نفرت‌پراکنی تحت تعقیب قرار خواهد داد.

به گزارش "ورزش سه"، پلیس منچستر اعلام کرد در حال بررسی فیلم ویدیویی‌ای است که در سایتهای اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و یکی از هوداران لیون را در حال حرکتی نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد سلام نازی است.


این خبر بعد از آن منتشر شد که باشگاه لیون که دیروز در ورزشگاه خانگی سیتی، ورزشگاه اتحاد، موفق شد این تیم انگلیسی را 2-1 شکست دهد اعلام کرد در صورت شناسایی این هوادار خود، ورود او به ورزشگاه را مادام‌العمر قدغن  خواهد کرد. 


در اطلاعیه‌ی پلیس منچستر در این باره آمده:" این اقدام با عنوان مجرمانه‌ی نفرت‌پراکنی تحت تعقیب قرار گرفته و بررسی‌ها همچنان ادامه دارد". 


گرت پارکین، بازرس ارشد پلیس منچستر در این مورد گفت:" این رفتار واقعاً شنیع و زننده است و نه در جامعه‌ی ما و نه در ورزش جایی ندارد. ما به مقابله با نژادپرستی در مسابقات فوتبال ادامه می‌دهیم و جرایم نفرت‌پراکنی را به هیچ وجه تحمل نخواهیم کرد. ما در همکاری تنگاتنگ با پلیس فرانسه و هر دو باشگاه برای شناسایی هوادار مورد نظر در تلاش هستیم". 


باشگاه لیون هم وعده داد که در مورد این حادثه اقدامات سخت‌گیرانه‌ای انجام خواهد داد. در بیانیه‌ی باشگاه لیون آمده:" باشگاه المپیک لیون ویدیویی را دیده که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده. مسئولین مربوطه در باشگاه ما مشغول شناسایی هوادار مورد نظر هستند و او به محض شناسایی، به صورت مادام‌العمر حق شرکت در استادیوم گروپاما و حق حضور در هیچکدام از بازیهای خارج از خانه‌ی لیون را نخواهد داشت".

 

نمایش موجودیت‌ها