date_range یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۵۰:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

مرحله دوم تکواندو گرندپری 2018 هادی‌پور نقره گرفت و محمد کاظمی حذف شد

مرحله دوم تکواندو گرندپری 2018 هادی‌پور نقره گرفت و محمد کاظمی حذف شد
منبع خبر: ورزش ۳
دسته خبری: ورزش|تکواندو

آرمین هادی‌پور نماینده وزن 58- کیلوگرم کشورمان به دلیل آسیب‌دیدگی و با صلاحدید کادرفنی از رقابت با نماینده کره‌جنوبی انصراف داد و بر سکوی نایب‌قهرمانی مسابقات گرندپری ایستاد.

به گزارش "ورزش سه" به نقل از تسنیم، مرحله دوم مسابقات گرندپری در سال 2018 در 4 وزن المپیکی مردان و زنان از روز گذشته (جمعه - 19 مردادماه) با حضور 256 تکواندوکار از 58 کشور در شهر "مسکو" روسیه آغاز و به مدت 3 روز ادامه خواهد داشت.روز گذشته و در روز دوم پیکارهای اوزان 58- کیلوگرم گروه مردان و 57- و 67+ کیلوگرم گروه زنان پیگیری می‌شود که آرمین هادی‌پور و محمد کاظمی در وزن 58- کیلوگرم نمایندگان کشورمان هستند.آرمین هادی‌پور نماینده وزن 58- کیلوگرم در اولین دیدار توانست «آنتونیو فلسا» ایتالیایی را در ابتدای راند سه و پیش از به پایان رسیدن زمان قانونی با اختلاف 20 امتیاز (30 بر10) شکست دهد و به مرحله بعد صعود کند. در ادامه به مصاف « هِدی نفاتی» تونسی رفت و 23 بر 12 به برتری رسید. آرمین در سومین مبارزه برابر «یون جو جئونگ» نماینده کره جنوبی قهرمان جهان 2017 قرار گرفت و 11 بر 9 پیروز شد.نماینده وزن دومی در مرحله نیمه نهایی با «ویتو دللاکویلا» ایتالیایی دارنده مدال برنز قهرمانی جهان مبارزه کرد و این رقابت با نتیجه 18 بر 18 به راند طلایی کشیده شد و در نهایت تکواندوکار شایسته کشورمان با کسب امتیاز به فینال راه پید ا کرد اما در این مرحله به دلیل آسیب دیدگی در مفصل زانوی پای چپ و با صلاحدید کادرفنی از رقابت با نماینده کره‌جنوبی انصراف داد به مدال نقره رسید.

 

محمد کاظمی نماینده وزن اول المپیک در نخستین دیدار به مصاف «روی براگانکا» از پرتغال نایب قهرمان بازی‌های یونیورسیاد 2017 و 2015، قهرمان اروپا 2016 و 2014 و نایب قهرمان جهان 2011 و ... رفت و با نتیجه 14 بر 13 به برتری رسید. او در ادامه با «استپان دیمیترو» از مولداوی دارنده مدال برنز قهرمانی اروپا 2018 مبارزه کرد و با نتیجه 15 بر 6 پیروز شد.

 

محمد در سومین دیدار رو در روی نماینده میزبان قرار گرفت که در راند سوم از ناحیه مچ دست چپ دچار شکستگی شد و نتیجه را واگذار و از دور رقابت‌ها کنار رفت.هدایت این تیم برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی است.گفتنی است؛ این رقابت ها G4 می باشد و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 40، 24 و 14.4 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک و همچنین پنج، سه و هزار دلار جایزه تعلق می گیرد.

 

 
نمایش موجودیت‌ها