date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۴۴:۰۰ ق.ظ

شرطی برای بازگشت ندارم؛ اما باید با شاهین‌طبع صحبت کنم نیکخواه بهرامی: در تیم ملی پیرو جوان معنا ندارد

شرطی برای بازگشت ندارم؛ اما باید با شاهین‌طبع صحبت کنم نیکخواه بهرامی: در تیم ملی پیرو جوان معنا ندارد
منبع خبر: ورزش ۳
دسته خبری: ورزش|بسکتبال

کاپیتان تیم ملی بسکتبال گفت: متاسفانه لیگ ایران خیلی سریع و فشرده برگزار شد و حالا هم فرصت کمی برای آماده‌سازی تیم ملی وجود دارد.

به گزارش "ورزش سه"، بعد از پایان لیگ برتر بسکتبال بلافاصله اسامی کادرفنی و بازیکنان تیم ملی برای ۲ بازی پیش رو مقابل قزاقستان و عراق اعلام شد. 


مهران شاهین طبع که قبلا به عنوان مربی در تیم ملی فعالیت می کرد و سال گذشته هم سرمربیگری تیم ملی را در دوره ریاست محمود مشحون قبول نکرد، بار دیگر به عنوان سرمربی انتخاب شد. او خوب می داند که در فاصله کمتر از ۱۰ روز تا برگزاری دیدار با قزاقستان کار سختی برای هماهنگی بازیکنان تیم ملی دارد.


البته لیست او یک سورپرایز ویژه هم داشت. صمد نیکخواه بهرامی، کاپیتان تیم ملی بعد از ۲ سال بار دیگر در لیست نفرات انتخابی قرار گرفت. 


صمد که به تازگی به کار خود در لیگ چین پایان داده، انگیزه های زیادی برای بازگشت به تیم ملی دارد.


در ادامه مشروح صحبت های صمد نیکخواه بهرامی در گفت و گو با "ورزش سه" را در آستانه شروع اردوی تیم ملی می خوانید.

 


باید با شاهین طبع صحبت کنم


با اینکه رسانه ها از چندی پیش خبر بازگشت من به تیم ملی را منتشر کردند؛ اما من منتظر بودم که کادرفنی انتخاب شود و من نظر سرمربی را بدانم. شب گذشته این اتفاق افتاد و شاهین طبع مرا در لیست قرار دارد. با این حال به صورت تلفنی با او صحبت کردم و قرار است عصر امروز هم به صورت حضوری با سرمربی تیم ملی حرف بزنم تا برخی مسائل را با او در میان بگذارم. به هر حال او سعی کرده از تمامی پتانسیل فعلی بسکتبال ایران استفاده کند.

 


متاسفانه برخی را جلوی من قرار دادند


البته اینکه می گویم با شاهین طبع صحبت کنم، به این معنا نیست که می خواهم برای تیم ملی شرط و شروطی بگذارم. اصلا مشکلی برای حضور در من در اردوها نیست و مطمئن باشید از فردا با شروع تمرینات من را هم می بینید. فقط مشکل اینجاست که مشحون به شکل بدی ما را از تیم ملی کنار گذاشت و جو بدی علیه من و چند بازیکن دیگر به وجود آورد. برخی تصور کردند که شاید من خودم نمی خواهم برای تیم ملی بازی کنم. از سوی دیگر برخی بازیکنان جوان تر هم مقابل من قرار گرفتند. با این حال من عاشق بازی کردن در تیم ملی هستم و فقط می خواهم چند موضوع را با سرمربی تیم در میان بگذارم.

 


رییس جدید یک خرابه را تحویل گرفت


نمی خواهم خیلی منفی صحبت کنم؛ اما واقعیت این است که رییس جدید فدراسیون یک خرابه را تحویل گرفته است. شاید خیلی از کاندیداها در انتخابات برنامه های جالبی ارائه دادند؛ اما از مشکلات خبر نداشتند. متاسفانه لیگ ایران خیلی سریع و فشرده برگزار شد و حالا هم فرصت کمی برای آماده سازی تیم ملی وجود دارد. فدراسیون سعی کرده با توجه به شرایط تصمیمات درستی بگیرد.

 

شرطی برای بازگشت ندارم؛ اما باید با شاهین‌طبع صحبت کنم نیکخواه بهرامی: در تیم ملی پیرو جوان معنا ندارد

 


بهترین نفرات ممکن دعوت شدند


وقت نسبتا کمی برای بازی با قزاقستان داریم؛ اما تیم ما تیم ضعیفی نیست. من از لیستی که انتخاب شده، خیلی خوشحالم چون یک لیست بهانه جویانه نیست. اکثر بازیکنان آماده لیگ به تیم ملی دعوت شدند. آرن داوودی و اصغر کاردوست ستون های تیم شهرداری تبریز بودند که باعث قهرمانی اش شدند. امیدوارم بتوانیم در این فرصت کم هماهنگ شویم. 

 


در تیم ملی پیر و جوان مطرح نیست


تیم ملی ویترین بسکتبال ایران و جای بهترین هاست. اینکه سن بازیکنان چقدر است، نباید معیار درستی برای ارزیابی لیست تیم ملی باشد چون در تیم ملی بحث پیر و جوان مطرح نیست. باید آماده ترین بازیکنان دعوت می شدند که این اتفاق رخ داد. 

 


جیانگسو به یک باره افت کرد


تیم جیانگسو در لیگ چین که من عضو آن بودم، تا اواسط دور برگشت نسبتا خوب نتیجه گرفت؛ اما در بازی های پایانی که می توانستیم با پیروزی به پلی آف برسیم، خوب نبودیم. به هر حال شرایط لیگ چین سخت است و من چند بار به این مساله اشاره کردم. شاید تا خودتان از نزدیک نبینید، درک نمی کنید که من چه می گویم.

تصویرها
شرطی برای بازگشت ندارم؛ اما باید با شاهین‌طبع صحبت کنم نیکخواه بهرامی: در تیم ملی پیرو جوان معنا ندارد
نمایش موجودیت‌ها