date_range سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۲۳:۰۰ ق.ظ
تعداد 6 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

48 ساعت پرالتهاب در انتظار باشگاه‌های ایرانی روزشمار قرعه مرگ و زندگی در لیگ قهرمانان آسیا

48 ساعت پرالتهاب در انتظار باشگاه‌های ایرانی روزشمار قرعه مرگ و زندگی در لیگ قهرمانان آسیا
منبع خبر: ورزش ۳
دسته خبری: ورزش|فوتبال

روزشمار برگزاری آیین قرعه‌کشی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا 2019 از امروز آغاز شد تا ظرف 48 ساعت آینده لحظات پرالتهابی برای نماینده‌های ایران رقم بخورد.

به گزارش "ورزش سه"، طبق روال هر سال مراسم قرعه کشی فصل جدید رقابت های لیگ قهرمانان آسیا روز اول آذرماه (22 نوامبر 2018) به میزبانی کوالالامپور در مقر اصلی کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار می شود تا 32 تیم از غرب و شرق قاره در گروه های هشت گانه رقبای خود را بشناسند.


کمیته اجرایی لیگ قهرمانان آسیا در حالی این مراسم را با حضور نمایندگان باشگاه ها برگزار می کند که از دو روز قبل از قرعه کشی اجلاس بررسی آئین و قوانین جدید مسابقات همین طور بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارها در پیشبرد اهداف فوتبالی نیز برگزار می شود که در این اجلاس مسئولان تصمیم گیرنده پیرامون سهمیه ها همین طور تیم های حاضر در پلی آف نیز تصمیم گیری می کنند.


در شرایطی که سهمیه ایران در فصل پیش رو 2+2 اعلام شد و هنوز مشخص نیست مثل سال قبل یکی از سهمیه های صعود مستقیم کشورهایی که استانداردهای afc را کسب نکرده اند، به ایران می رسد یا قطر التهاب برای چهار نماینده حاضر در این فصل به اوج خود رسیده است به خصوص برای دو سهمیه صعود مستقیم که باید منتظر قرعه مرگ و زندگی خود در گروه های چهارگانه غرب قاره باشند.


استقلال و پرسپولیس در شرایطی به عنوان تیم های حاضر در سید یک و دو در قرعه کشی گنجانده خواهند شد که هر کدام از آنها باید منتظر رویارویی با نماینده های سرشناس از کشورهای عربستان، قطر و امارات باشند. از این جمع مسلما سعودی ها با این هجم از سرمایه گذاری و خرید ستاره های سرشناس همین طور پابرجا ماندن بازی در کشور ثالث قطعا دشوارترین رقیبان برای سرخابی ها خواهند بود.


ذوب آهن علی منصوریان و سایپا علی دایی هم تا به این لحظه باید از پلی آف کار خود را آغاز کنند، جایی که با عبور از سد حریف آسان تر در پلی آف اول رقبای سرشناس قطری همچون الغرافه و الریان انتظار این دو نماینده ایران را می کشند تا خان بزرگ در راه آسیایی شدن این دو تیم لقب بگیرند. از همین رو از الان 48 ساعت پرالتهاب در انتظار چهار نماینده ایران در مرحله گروهی و پلی آف است تا رقبای خود در گروه های مرگ و زندگی را بشناسند.

 

نمایش موجودیت‌ها