date_range یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۴۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

حمایت از دانش‌بنیان‌ها و استارتاپ‌ها با سرعت تغییرات بانکی

حمایت از دانش‌بنیان‌ها و استارتاپ‌ها با سرعت تغییرات بانکی
منبع خبر: تری بی ان

معاون رئیس‌جمهور گفت: سرعت تغییرات در سیستم بانکی زیاد است و همین موضوع لزوم توجه به حمایت از دانش‌بنیان‌ها و استارتاپ‌ها را افزایش می‌دهد.

به گزارش تریبون به نقل از ایبِنا، مراسم معرفی دستاوردهای حوزه فناوری و دانش بنیان بانک پارسیان با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و کوروش پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان برگزار شد.
سورنا ستاری دراین نشست با اشاره به اینکه بانک پارسیان، بانک پیشرو در حوزه شرکت های دانش بنیان است، گفت: خوشبختانه در بانک مرکزی نیز دراین زمینه اقدامات مثبتی صورت گرفته است و تمامی اقدامات در این بانک و سیستم بانکی بدون خطا در حال انجام است و می توان گفت یکی از پیشرفته ترین سیستم ها در ایران وجود دارد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور ادامه داد: سیستم بانکی دو حالت دارد، یک حالت این است که بانکداری در آینده ادامه دارد اما بانک ها هرچه رو به جلو برویم، کم رنگ تر خواهند شد.
ستاری درباره آینده استارتاپ ها، گفت: تاچند سال آینده بزرگترین شرکت های کشور، استارتاپ هایی خواهند بود که اکنون در حال فعالیت هستند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور افزود: مشکل ما در زمینه استارتاپ ها، تسهیلات نیست بلکه مشکل سرمایه گذاری است که یک خلا بزرگ در ارزش گذاری و قیمت گذاری است.
استقبال بانک پارسیان از پذیرش پروژه های نوآورانه
مدیرعامل بانک پارسیان نیز در این دیدار از استقبال این بانک برای پذیرش پروژه های نوآورانه خبر داد.
وی درباره عملکرد بانک پارسیان، اظهار داشت:مجموعه شرکت هایی که در حوزه شرکت های دانش بنیان طی ۶ ماهه گذشته به بانک معرفی شدند ۲۲ مورد بود که ۱۰ شرکت به پرداخت منجر شد و از نظر ریالی ۱۴۴ میلیارد تومان به آن ها اختصاص داده و ۱۲ شرکت نیز در حال طی کردن مراحل هستند.
وی افزود: در حوزه شرکت های کوچک و متوسط تا ۲۱ مهر سال جاری، ۱۲۵۹ شرکت کوچک و متوسط به بانک مراجعه کرده و نزدیک به ۷ هزار و ۲۵۰ میلیارد تسهیلات در این بخش پرداخت شده است.
مدیرعامل بانک پارسیان گفت: همچنین در گروه داده پردازی نیز پروژه های متعددی توسط مجموعه آغاز شده است و بانک نیز به دنبال پروژه های نوآورانه است.
‌پرویزیان ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات سیستم بانکی بحث ضمانت نامه است و از آنجایی که این افراد جوان هستند، وثایق مورد نیاز را ندارند، به همین دلیل تلاش کردیم تا ضمانت پروژه ها با همکاری صندوق نوآوری شکوفایی و مجموعه برکت انجام شود.
وی با اشاره به اینکه زیرساخت های لازم برای فعالیت فین تک ها در بانک فراهم شده، گفت:برای فعالیت شرکت های دانش بنیان نیز با تیم های مختلفی مذاکره شده تا بتوانیم بیش از گذشته از این شرکت ها حمایت کنیم.
مدیرعامل بانک بانک پارسیان درباره تامین مالی از طریق لیزینگ توضیح داد: با صندوق نوآوری و شکوفایی تفاهمنامه همکاری برای ارائه خدمات مالی به دانش بنیان ها منعقد شده است. همچنین برای شرکت های صادرکننده از طریق منابع بانک و صندوق توسعه ملی پیش بینی های لازم انجام شده است. در مجموع ۱۰۰ میلیارد از منابع ریالی و ۱۰۰ میلیارد منابع دلاری صندوق و ۱۳۰ میلیارد منابع بانک در نظر گرفته شده است.
پرویزیان در پایان تاکید کرد: ظرفیت بانک در اختیار این حوزه است و صندوق نوآوری وشکوفایی نیز همکاری خوبی با بانک داشته است و امید داریم با برنامه ریزی در آینده بتوانیم اقدامات بیشتری در گروه بانک پارسیان انجام دهیم.
اقدام در جهت شهر هوشمند
همچنین مظفر پور رنجبر، مدیرعامل گروه داده پردازی پارسیان نیز در ادامه این نشست درباره حرکت پروژه ها از سخت افزار به سمت نرم افزار، اظهار داشت: در پروژه های مجموعه با استفاده از تجهیزات داخلی به دنبال هوشمند سازی و شهر هوشمند بوده و هستیم.

وی افزود: ۱۱۰۰ میلیارد سرمایه گذاری دراین بخش انجام شده و در آینده این سرمایه گذاری به بیش از ۵۰۰۰ هزار میلیارد افزایش خواهد یافت.

پایان پیام
کد:1390

نمایش موجودیت‌ها