دستیار ویژه رئیس مجلس: تکذیب بخشی از گفت‌وگوی لاریجانی و الحلبوسی قابل درک است
منبع خبر: اقتصاد نیوز
دسته خبری: سیاست|مجلس

اقتصادنیوز؛ دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: تکذیب بخشی از محتوای گفت‌وگوی رئیس مجلس ایران و عراق از سوی رئیس مجلس عراق در جریان تماس با همتای آمریکایی ایشان کاملا قابل درک است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: روابط تهران و بغداد راهبردیست و اعمال فشار های کاخ سفید به مقامات سیاسی و پارلمانی عراق نمی تواند این روابط مستحکم را تخریب کند.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل امور بین الملل در پاسخ به سوالی در مورد تکذیب بخشی از مکالمه تلفنی رئیس پارلمان عراق با علی لاریجانی،  از سوی محمد ریکان الحلبوسی و در جریان تماس تلفنی وی با همتای آمریکایی اظهار داشت :  روابط تهران و بغداد راهبردی است و اعمال فشارهای کاخ سفید به مقامات سیاسی و پارلمانی عراق نمی‌تواند این روابط مستحکم را تخریب کند.

وی گفت: اظهارات صریح و روشن رئیس مجلس ملی عراق در تماس تلفنی اخیر همتای ایرانی ایشان در راستای سیاست اصولی و شناخته شده عراق در قبال جمهوری اسلامی ایران است، البته تکذیب بخشی از محتوای این گفت‌وگو از سوی رئیس مجلس عراق در جریان تماس با همتای آمریکایی ایشان کاملاً قابل درک است .

بر اساس گزارش خانه ملت، امیرعبدالهیان تصریح کرد: در صورت لزوم مستندات این تماس تلفنی، موجود و قابل انتشار است و اجازه داده نخواهد شد دشمنان روابط ایران و عراق و مناسبات سازنده و مثبت دو جانبه را تحت تاثیر اهداف سوءخود قرار دهند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در پایان اظهار داشت: روابط پارلمانی تهران و بغداد در تمامی سطوح با قوت تداوم خواهد داشت.

نمایش موجودیت‌ها