date_range دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۲۲:۱۳ ب.ظ

طرح مجلس برای ممنوعیت انتخاب و انتصاب مقامات دارای تابعیت مضاعف +جزئیات

طرح مجلس برای ممنوعیت انتخاب و انتصاب مقامات دارای تابعیت مضاعف +جزئیات
منبع خبر: اقتصاد نیوز
دسته خبری: سیاست|مجلس

اقتصادنیوز: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس جزئیات طرح ممنوعیت انتخاب و انتصاب مقامات و مدیران دارای تابعیت مضاعف را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، محمد وحدتی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بررسی طرح ممنوعیت انتخاب و انتصاب مقامات و دارای مدیران و مدیران دارای تابعیت مضاعف در دستورکار کمیسیون قرار دارد، گفت: در جلسه اخیر کمیسیون این طرح بررسی و رای‌گیری در این باره به جلسه بعدی موکول شد.وی در تشریح این طرح اظهار داشت: براساس این طرح مقامات که در ماده 71 قانون خدمات کشوری به آن اشاره شده اگر دارای 6 شرط زیر باشند نمی‌توانند برای پست‌های مدیریتی انتخاب و یا انتصاب شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: بر اساس این طرح مقامات و اشخاص عادی در صورتی که دارای تابعیت مضاعف ، مجوز اقامت دائمی و یا اقامت بلند مدت بیش از یکسال، مالکیت عرصه و یا عیان زمینی در کشور‌های دیگر، دارای حساب سپرده مالی در بانک‌های خارجی، عضویت در شرکت‌ها و موسسات خارجی و همچنین دارای صرافی در خارج از کشور باشند، نمی‌توانند پست‌های مدیریتی بگیرند.

وحدتی تاکید کرد: همچنین بر اساس این طرح اگر خویشاوندان درجه یک مقامات (پدر، مادر و همسر و فرزندان) آنها نیز دارای 6 شرط ذکر شده باشند  نمی‌توانند پست مدیریتی بگیرند.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس تصریح کرد: پس از تصویب این طرح در مجلس و تبدیل شدن به قانون، مقاماتی که دارای این 6 شرط باشند یا باید استعفا دهند و یا باید شروط اشاره شده در این طرح را حذف کنند.

 

نمایش موجودیت‌ها