date_range جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۲۱:۵۳ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

نماینده مجلس: قدرت کافی برای آزادسازی سواحل وجود ندارد

نماینده مجلس: قدرت کافی برای آزادسازی سواحل وجود ندارد
منبع خبر: اقتصاد نیوز
دسته خبری: سیاست|مجلس

اقتصادنیوز: نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه متولی آزادسازی سواحل دستگاه‌های دولتی هستند، یادآور شد: تاکنون برای آزادسازی سواحل تنها در مورد خوابگاه دانشجویان دختر دانشگاه بابلسر اعمال شده است، اما برای سایر بخش‌ها این قدرت وجود نداشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت؛ عزت‌الله یوسفیان ملا، عضو مجمع نمایندگان استان مازندران گفت: ۳۸۴ کیلومتر نوار ساحلی توسط دستگاه‌ها و شرکت‌ها مسدود شده است.

وی با تایید این خبر که 85 درصد خط ساحلی توسط دستگاه‌های دولتی و شرکت‌ها تصاحب شده است در بیان علل عدم‌ساماندهی سواحل دریای خزر و فراموش شدن تشکیل سازمان عمران ساحل و دریا که در این راستا مطرح شده بود گفت: اغلب این برنامه‌ها فقط بر روی کاغذ باقی می‌ماند، ضمن اینکه سازمان‌ها و تشکیلاتی نیز برای این موضوع  تشکیل شد که برای اجرای آن برنامه‌ریزی کردند، اما در عمل به این دلیل که قادر به آزادسازی سواحل نیستند تاکنون در جهت تحقق آن اتفاقی نیفتاده است.

وی تاکید کرد: هم‌اکنون 384 کیلومتر نوار ساحلی از آستارا تا آشوراده به طور کامل مسدود شده و جاده مقابل آن نیز در حال مسدود شدن است، به این صورت که اراضی مردم هم خرید و فروش می‌شود، ضمن اینکه مشکل عمده دیگر این است که این دستگاه‌ها به روستاها و حواشی آن هم هجوم آورده‌اند و این مناطق هم در حال تغییر شکل است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در مورد تاثیر مصوباتی که برای آزادسازی سواحل و ممانعت از تخریب طبیعت ایجاد شده است تصریح کرد: بعید به نظر می‌رسد با برنامه‌ها و مصوباتی که وجود دارد بتوان به آزادسازی سواحل پرداخت، بنابراین این موارد تنها روی کاغذ و برای ارائه در جلسات کارایی دارد.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران، افزود: البته در رابطه با آزادسازی سواحل هیچ خلاء قانونی وجود ندارد و فقط ضعف در اجرای مصوبات است، چرا که هر دستگاه اجرایی منتظر اجرای مصوبات توسط دستگاه دیگری است و به تناسب قدرتی که دارد بخشی از سواحل را تصرف کرده است، بنابراین تا وقتی عزم جدی در این رابطه وجود نداشته باشد نمی‌توان اقدامی اساسی در این زمینه انجام داد.

 

نمایش موجودیت‌ها