date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۵۲:۰۹ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

وزیر نیرو: خاموشی‌ها می‌تواند گسترده‌تر شود

وزیر نیرو: خاموشی‌ها می‌تواند گسترده‌تر شود
منبع خبر: اقتصاد نیوز
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

وزیر نیرو گفت: به دلیل افزایش دمای هوا در روزهای گذشته و امروز وضعیت برق در حالت بحرانی قرار گرفته چراکه در حال حاضر مصرف برق در سطح کشور در شرایط عادی نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، رضا اردکانیان ظهر امروز در حاشیه بازدید از سد یامچی نیر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز از تعداد قابل توجهی از طرحهای صنعت آب و برق استان اردبیل بازدید داشتیم که 5 هزار و 700 میلیارد تومان برای اجرای این پروژه‌ها هزینه می‌شود.

وی در رابطه با قرار گرفتن شبکه توزیع برق در حالت بحرانی گفت: به دلیل افزایش دمای هوا مصرف برق در سطح کشور بسیار بالا رفته است و این مصرف در شرایط عادی قرار ندارد که این مسئله افزایش خاموشی ها و قرار گرفتن برق در حالت بحرانی شده است.

وزیر نیرو گفت: اگر صرفه‌جویی در مصرف برق نباشد قطعا شاهد افزایش خاموشی‌ها خواهیم بود و بیشترین مصرف برق نیز توسط لوازم سرمایشی است که برای تامین برق موردنیاز این وسایل برق باید 21 هزار مگاوات روزانه در سطح کشور برق تولید شود.

اردکانیان اظهار کرد: 4 هزار و 500 مگاوات برق موردنیاز برای دستگاههای سرمایشی توسط نهادها و دستگاههای اجرایی مصرف می‌شود که باید این موضوع مورد توجه مردم و دستگاههای اجرایی در مصرف بهینه برق واقع شود.

 

نمایش موجودیت‌ها