date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۱۰:۰۰ ق.ظ

ماشین سرمربی مطرح فوتبال چگونه خبرساز شد؟

ماشین سرمربی مطرح فوتبال چگونه خبرساز شد؟
منبع خبر: اقتصاد نیوز
دسته خبری: ورزش|فوتبال

چند روزی است که وزش بادهای سهمگین در انگلیس، زندگی را برای اهالی برخی از مناطق این کشور از جمله لندن سخت کرده است و روز پنجشنبه هم نوبت آبی‌پوشان لندن بود که به خاطر وضعیت جوی نامساعد این شهر به دردسر بیفتند.

طبق گزارش سان، ورزش یک باد شدید در منطقه زمین تمرینی کوبهام باشگاه چلسی باعث می‌شود شیشه یک میز واقع در محوطه روباز یکی از طبقات فوقانی ساختمان این مجموعه تمرینی، بلند شده و به سمت پارکینگ باشگاه به پرواز درآید.

از بدشانسی آنتونیو کونته، سرمربی آبی‌پوشان لندن این شیشه درست روی در موتور خودروی او فرود می‌آید و خسارتی چند هزار پوندی به خودروی نیسان جوک او وارد می‌کند. این حادثه اما می‌توانست فاجعه‌آمیز‌تر تمام شود چرا که از قضا درست در لحظه فرود آمدن شیشه روی خودروی کونته، استیو اتکیتز، مدیر روابط عمومی باشگاه در نزدیکی محل حادثه بوده و صدای خرد شدن شیشه و پرتاب هزاران تکه شیشه باعث وحشت او شده است.

حادثه اخیری که برای سرمربی ایتالیایی تیم فوتبال چلسی رخ داد این سؤال را در ذهن خیلی‌ها به وجود آورد که چرا او با وجود داشتن استطاعت مالی خرید خودروهای لوکس، به خرید یک خودروی میان قیمت بسنده کرده است.

شاید خیلی‌ها تا دو روز پیش که ورزش باد شدید در زمین تمرینی کوبهام لندن، حادثه‌ای غیرمترقبه خلق کرد که به آنتونیو کونته، سرمربی چلسی ضرر رساند، نمی‌دانستند که او جزو آن دسته از اهالی دنیای فوتبال نیست که پشت فرمان اتومبیل‌های لوکس و گران‌قیمت می‌نشینند.بسیاری از فوتبال دوستان دنیا پنجشنبه با خواندن خبر افتادن یک شیشه بزرگ روی خودروی کونته مطلع شدند که وسیله نقلیه او یک نیسان جوک است نه یکی از خودروهای گران‌قیمت ساخت کشورش مثل فِراری؛ خودرویی که تنها 15 هزار پوند قیمت دارد و از حقوق یک روز او (نزدیک به 25 هزار پوند)  هم کمتر است. به همین دلیل برای خیلی‌ها این سؤال پیش آمده که چرا کونته پشت فرمان خودرویی لوکس‌تر نمی‌نشیند.

در این بین کونته هم کنجکاوی این افراد را برطرف کرده است. او گفت: این خواسته همسر من است که یک خودروی کوچک داشته باشیم، چون راندن خودروهای کوچک آسان‌تر است مخصوصاً اگر فرمان‌شان سمت راست باشد. این خودرو برای دخترم و برای همسرم کافی است چون همسرم از آن برای رساندن دخترم به مدرسه استفاده می‌کند و زمان‌هایی که ما می‌خواهیم برای صرف شام به اطراف زمین تمرینی کوبهام برویم.

کونته ادامه داد: من فکر می‌کنم که برای ما داشتن چنین خودرویی کافی است. من نمی‌دانم طرز تفکر سایرین چگونه است اما مردم باید بدانند که هر چیزی یک کاربردی دارد. کاربرد خودرو هم برای ما این است که دخترم را از خانه به مدرسه ببریم، پس لازم نیست که یک فراری یا پورشه داشته باشیم. داشتن یک نیسان جوک هم برای انجام این کار ساده کافی است.

نمایش موجودیت‌ها