date_range چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۰۵:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

شکایت تیم ملی فوتبال برزیل به دلیل تکنولوژی داوری در جام جهانی

شکایت تیم ملی فوتبال برزیل به دلیل تکنولوژی داوری در جام جهانی
منبع خبر: اقتصاد نیوز
دسته خبری: ورزش|فوتبال

اقتصادنیوز: سلسائو از فدراسیون جهانی فوتبال خواسته دلیل اینکه چرا برای تشخیص لحظات جنجالی بازی این تیم مقابل سوئیس از کمک‌داور ویدیویی استفاده نشده است توضیح خواست.

به گزارش اقتصاد نیوز  و به نقل از آسوشیتدپرس، به دنبال تساوی یک بر یک تیم‌های ملی برزیل و سوئیس که در آن داور مسابقه از کنار دو صحنه جنجالی و مشکوک گذشت و تمایلی برای چک کردن دوباره آنها با کمک داور ویدئویی (VAR) نشان نداد، کنفدراسیون فوتبال برزیل از فیفا خواسته است که در این باره توضیح دهد و راجع به ساز و کار این فناوری شفاف‌سازی کند.

دو صحنه مشکوک این بازی که هر دوی آنها علیه برزیلی‌‌‌ها رقم خورد در نیمه دوم رخ داد. اولی هل داده شدن ژوائو میراندا مدافع سلسائو از سوی زننده گل تساوی سوئیسی‌ها و دومی نقش بر زمین شدن گابریل ژسوس در محوطه جریمه سوئیسی ها که مشکو به خطای پنالتی بود. با این حال داور مسابقه هیچیک از این دو مورد را خطا تشخیص نداد و از فرصتی که برای بازبینی صحنه داشت نیز استفاده نکرد.

کنفدارسیون فوتبال برزیل در همین راستا در بیانیه‌ای نوشته است: این دو صحنه به خاطر اشتباهات محرز داور رخ داد، از این جهت که آنها جزو مواردی قابل بازبینی بودند که داور می‌بایست آنها را با استفاده کمک داور ویدئویی بررسی کند. موضع کنفدراسیون این است که می‌‌خواهد بداند آیا آن صحنه‌های بازی به هیچ شکلی بازبینی شده‌اند یا نه. ما می‌گوییم که شفافیت در این حوزه ضروری است.

در همین حال کنفدراسیون فوتبال برزیل درخواست کرده که مستندات صوتی و تصویری لحظات مشکوک بازی که ممکن است توسط داوران بازی این تیم مقابل سوئیس بررسی شده باشد به این سازمان ارائه شود.

تصویرها
شکایت تیم ملی فوتبال برزیل به دلیل تکنولوژی داوری در جام جهانی
نمایش موجودیت‌ها