date_range شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۵۶:۲۵ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

شهریاری تشریح کرد: دلایل افزایش معاملات مسکن چیست؟/سهم کاهش سود سپردهای بانکی در رونق بازار مسکن چقدر است؟

شهریاری تشریح کرد: دلایل افزایش معاملات مسکن چیست؟/سهم کاهش سود سپردهای بانکی در رونق بازار مسکن چقدر است؟
دسته خبری: سیاست|مجلس

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه تخلیه حباب‌های بازار مسکن سبب خروج این عرصه از رکود شده است، گفت: همچنین کاهش سود سپردهای بانکی نیز سبب شده تا مردم پول‌هایشان را در حوزه مسکن سرمایه‌گذاری کنند.

سیدکمال الدین شهریاری در گفت وگو با خانه ملت، در خصوص افزایش 33 درصدی معاملات مسکن در کشور، گفت: بازار مسکن بعد از سپری کردن دوره رکود نسبتا طولانی 5 ساله و با تخلیه حباب هایی که در سال های 90 و 91 ایجاد شده بود، از سال گذشته شرایط جدیدی را تجربه کرده بود.

 
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین باید یادآور شد کاهش سود سپردهای بانکی نیز سبب شد مردم پول‌هایشان را از بانک ها خارج کرده و به سمت بازار ارز و طلا و  در دراز مردت به بازار مسکن سوق یابند.

 
وی ادامه داد: از این رو با توجه به وضعیت پیش آمده در بازار ارز و اعمال سیاست های انقباضی از سوی دولت، سپرده ها به سمت بازار مسکن تمایل خواهد یافت و سبب رونق خواهد شد.

 
این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه هم اکنون بازار مسکن دارای رونق نسبی است، تصریح کرد: همچنین قیمت ها نیز رشد نسبی دارد و این بازار مجددا حرکت جدیدی را شروع کرده که این امر می تواند سرمایه گذاری و اشتغال را رقم بزند.

 
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد با شرایط کنونی بازار مسکن طی 1 الی 2 سال آینده نیز این بازار در ثبات همراه با رونق و رشد متعادل و آرام قیمت بسر ببرد.

 
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اعلام کرد که 75 هزار و 945 مبایعه نامه در اردیبهشت ماه امسال در دفاتر مشاوران املاک سراسر کشور ثبت شد است لذا این مهم در مقایسه با مدت مشابه پارسال، بیش از 33 درصد رشد نشان می دهد.
نمایش موجودیت‌ها