date_range دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۲۵:۳۲ ق.ظ
تعداد 7 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی: فضای مجازی دام غرب است / فضای مجازی، اعتقادات را تهدید می‌کند

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی: فضای مجازی دام غرب است / فضای مجازی، اعتقادات را تهدید می‌کند

بسیاری از مسائل اخلاقی، دینی و اعتقادی را تهدید می‌کند.

یکی از مراجع شیعه گفت: مشارکت و خدمت رسانی دولت و مردم در زلزله کرمانشاه قابل توجه و جامع تر از گذشته بود که این تلاش‌ها جای تشکر دارد.

 
به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت الله ناصر مکارم شیرازی امروز در دیدار محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، با تاکید بر لزوم افزایش کمک ها به آسیب دیدگان زلزله اخیر، عنوان کرد: مشارکت و خدمت رسانی دولت و مردم در زلزله کرمانشاه قابل توجه و جامع تر از گذشته بود که این تلاش ها جای تشکر دارد.

 
این مرجع تقلید شیعه تصریح کرد: مشکلات زیادی در مناطق زلزله زده وجود دارد که باید به آن ها رسیدگی شود و خدمات و کمک ها تداوم داشته باشد.

 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه فصل سرما را در پیش داریم باید تلاش بیشتری صورت بگیرد تا مردم از بازسازی خانه ها و کمک رسانی های بیشتر، ناامید و مایوس نشوند.

 
آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر اهمیت مقاوم‌سازی خانه‎ها بیان کرد: فارغ از دعواها و بحث ها بسیاری از ساختمان های جدید هم فرسوده هستند و باید برای مقاوم سازی آنها فکری اساسی شود.

 
وی ادامه داد: بافت های فرسوده باید بازسازی، نوسازی و مقاوم سازی شود تا در زمان زلزله شاهد حوادث تلخ نباشیم.

 
وی اظهار داشت: برای مقاوم سازی خانه ها باید فعالیت های تشریفاتی نظام مهندسی نیز بازنگری شود و علت ریزش ساختمان های تازه تاسیس بررسی شود.

 
فضای مجازی در فروپاشی اصول اخلاقی نقش مهمی دارد

 
این مرجع تقلید در مورد فضای مجازی نیز عنوان کرد: فضای مجازی تنها فساد و تزلزل ایجاد نمی‌کند بلکه در فروپاشی اصول اخلاقی نقش مهمی دارد و بسیاری از مسائل اخلاقی، دینی و اعتقادی را تهدید می کند.

 
وی گفت: فضای مجازی دامی سیاسی از سوی غرب است متاسفانه غرب با سلطه فضای مجازی نیات شومی دارد و نمی توان نسبت به آن ها خوشبین بود.

 
آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: برای جایگزینی فضای مجازی در جامعه با توجه به آسیب هایی که به دنبال دارد باید راهکاری اندیشید.

 
وی متذکر شد: می توان با کارهایی فضای مجازی را ساماندهی و مشکلات فعلی و تهدیدات آن را رفع کرد همان طور که بسیاری از کارهایی که در گذشته امکان پذیر نبود امروز انجام شدنی است.

نمایش موجودیت‌ها