date_range یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۳۲:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

رضا رحمانی به‌عنوان وزیر پیشنهادی صمت به مجلس معرفی شد

رضا رحمانی به‌عنوان وزیر پیشنهادی صمت به مجلس معرفی شد
دسته خبری: سیاست|مجلس

دکتر روحانی رئیس‌جمهوری، چهارگزینه نهایی را به‌عنوان وزیر برای تصدی وزارت‌خانه‌های صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد، کار، تعاون و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی، به مجلس معرفی کرد.

به گزارش شاتا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور با تایید این خبر اعلام کرد: نامه معرفی وزرای چهار وزارتخانه را صبح امروز در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده است.
به گفته امیری، رئیس‌جمهور در اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی ، در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس‌ مجلس شورای اسلامی فرهاد دژپسند، محمد شریعتمداری، رضا رحمانی و محمد اسلامی را برای تصدی وزارت‌خانه‌های اقتصاد ؛ کار، تعاون و رفاه اجتماعی؛ صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی به ‏مجلس معرفی کرد.‏

رئیس جمهوری شب گذشته با استعفای آخوندی و شریعتمداری از وزارتخانه های راه و شهرسازی و صنعت و معدن موافقت کرده و اقایان محمد اسلامی و رضا رحمانی را به سمت سرپرست این وزارتخانه ها منصوب کرد.

امیری تاکید کرد: طبق قانون آئین نامه داخلی مجلس، مجلس شورای اسلامی تا یک هفته برای بررسی برنامه‌ها و سوابق وزیران پیشنهادی فرصت دارد.

نمایش موجودیت‌ها