date_range سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۳۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

عضو شورای ملی زعفران در گفت وگو با اقتصادآنلاین خبر داد: پیش‌بینی صادرات 200 تن زعفران/ هر کیلوگرم زعفران ایرانی در بازار جهانی 900 تا 1200 دلار

عضو شورای ملی زعفران در گفت وگو با اقتصادآنلاین خبر داد: پیش‌بینی صادرات 200 تن زعفران/ هر کیلوگرم زعفران ایرانی در بازار جهانی 900 تا 1200 دلار
منبع خبر: اقتصاد آنلاین

عضو شورای ملی زعفران، گفت: پیش‌بینی می‌شود میزان صادرات زعفران تولید سال 96 به بیش از 200 تن برسد.

علی حسینی در گفت و گو با اقتصاد آنلاین با بیان اینکه میزان تولید زعفران در سال 96 به بیش از 300 تن رسید، افزود: با فعال تر شدن رقبا در بازار جهانی این نگرانی وجود دارد که 100 تن از زعفران باقی مانده جذب نشود.

وی ادامه داد: البته هنوز 7 تا 8 ماه تا آغاز برداشت زغفران جدید باقی مانده در این مدت می توان با تدبیر و مدیریت بازار، باقی مانده محصول را به فروش رساند.

حسینی مصرف سالانه زعفران در جهان را 350 تن عنوان کرد و افزود: علاوه بر ایران 7 تا 8 کشور دیگر حدود 50 تن زعفران تولید و عرضه می کنند و برخی از آن ها با قدرت در بازار حضور دارند و رقیب جدی ما محسوب می شوند.

به گفته وی مهمترین اقدامات برای جذب باقی مانده زغفران و کنار زدن رقبا؛ حل مشکلات انتقال پول، جذب سرمایه و حمل و نقل است.

حسینی با اشاره به رشد 26 درصد صادرات زعفران کشور تا بهمن ماه سال 96، گفت: بر اساس آمار گمرک تا بهمن سال 96 بیش از 194 تن زعفران از کشور صادر شده است.

عضو شورای ملی زعفران همچنین پیش بینی کرد رقم رشد 26 درصد صادرات زعفران برای سال 97 نیز تکرار شود.

حسینی در پایان قیمت هر کیلو گرم زعفران ایران در بازار جهانی را 900 تا 1200 دلار عنوان کرد.

نمایش موجودیت‌ها