date_range شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۵۷:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

وزیر دارایی فرانسه: اتحادیه اروپا از تعرفه‌های آمریکا معاف شود

وزیر دارایی فرانسه: اتحادیه اروپا از تعرفه‌های آمریکا معاف شود
منبع خبر: اقتصاد آنلاین

برونو لومیر وزیر دارایی فرانسه گفت که اتحادیه اروپا باید از تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم اعمال شده توسط آمریکا معاف شود تا بتواند با واشنگتن در مورد تجارت با چین همکاری کند.

خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر افزود: لومیر دیروز (جمعه) در یک کنفرانس مطبوعاتی در جریان نشست های بهاری صندوق بین المللی پول و بانک جهانی گفت 'اتحادیه اروپا و آمریکا از متحدان نزدیک هم هستند. ما کشورهای عضو این اتحادیه نمی توانیم با وجود خطر مشمول این اقدامات و تعرفه ها شدن،با اطمینان خاطر زندگی کنیم‌. نمی توانیم با این خطر در بیخ گوشمان سر کنیم'.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی افزود که 'اگر می خواهیم به جلو حرکت و به مسئله تجارت و رابطه جدید با چین رسیدگی کنیم، باید اول از همه از این تهدید خلاص شویم.'

لومیر در ادامه تاکید کرد که معافیت اتحادیه اروپا از تعرفه های آمریکایی باید «تمام و کمال و دائمی» باشد.

این اتحادیه به دنبال آن است تا از طریق سازمان تجارت جهانی از آمریکا به خاطر تعرفه های اعمال شده خسارت بگیرد. بروکسل خواستار آن شده تا اساعه مذاکراتی با واشنگتن داشته باشد و از طرفی به دنبال تهیه لیستی از عوارض گمرکی بر کالاهای آمریکایی است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ماه گذشته تعرفه ای 25 درصدی بر واردات فولاد و تعرفه ای 10 درصدی بر واردات آلومینیوم اعمال کرد تا با آن چه رقابت جهانی غیرمنصفانه می داند، مقابله کند.

نمایش موجودیت‌ها