date_range چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۱:۳۰:۰۰ ق.ظ

صادرات محصولات لبنی ایران 40 درصد رشد یافت

صادرات محصولات لبنی ایران 40 درصد رشد یافت
منبع خبر: اقتصاد آنلاین

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت گفت: در هفت ماهه امسال 500 میلیون دلار محصولات لبنی به دنیا صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد رشد یافته است.

جتبی خسروتاج سه شنبه در آئین بزرگداشت روز ملی صادرات و تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان در سرسرای اداری سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان اظهار کرد: در این مدت 100 میلیون دلار ماست، 67 میلیون دلار دوغ و 73 میلیون دلار شیرخشک صنعتی از کشور صادر شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی افزود: همچنین در هفت ماهه سال جاری 180 میلیون دلار آبزیان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 122میلیون دلار بوده است 35 درصد رشد داشته است.

خسروتاج گفت: در این مدت صادرات 595 میلیون دلار میوه و تره بار ثبت شد که نشانگر رشدی 21 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است که 95 میلیون دلار آن مربوط به گوجه و 70 میلیون دلار سیب زمینی بوده است.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اظهار کرد: صادرات 375 میلیون دلار در بخش شیرینی و شکلات با رشد 30 درصدی، 572 میلیون دلار در صنایع تبدیلی کشاورزی با 10 درصد رشد و فرش دستباف با رشد 29 درصد از دیگر موارد صادرات کشور بوده است.

وی در ادامه گفت: بزرگترین سرمایه ما در توسعه صادرات سرمایه فکری است و هدف از تشکیل شورای عالی صادرات و تهیه برش های استانی آن، استفاده از تمام ظرفیت های نیروی انسانی است.

خسرو تاج بیان کرد: با مشارکت جمعی ، فکر و اندیشه می توان در این فضای تغییرات و تحولات تکنولوژی، کشور را به سمت درست هدایت کرد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت اضافه کرد: در خوزستان عمده سرمایه گذاری ها بر اساس توجیهات اقتصادی اساسی و با امکان دسترسی به مواد اولیه و بازار و آب های بین المللی سهم خوبی در صادرات دارد.

وی ادامه داد: بزرگترین وظیفه برای کارگروه های توسعه صادرات، شناسایی پتانسیل های و ظرفیت های آتی استان است.

خسرو تاج افزود: در طول سه تا چهار ماه گذشته چندین بار به قطر سفر کردیم و تیم‌های اقتصادی و شرکت های منتخب با نگاه بلند مدت انتخاب شد و در نتیجه توانستیم 140 میلیون دلار صادرات محصول به کشور قطر داشته باشیم.

وی افزود: ایجاد ظرفیت های جدید نیازمند سازمان متفکر غنی از افراد صاحب نظر است که روند تغییرات دنیا و نیازهای جامعه را بررسی کنند.

در این برنامه، 17 صادر کننده نمونه استانی شامل شرکت های فولاد خوزستان، پتروشیمی مارون، خمیر مایه و الکل رازی، کوثران نوین آبادان، پتروشیمی رازی، شرکت بازرگانی بین المللی عدنان، سیمان خوزستان، شرکت نوید کرخه، شرکت سیمان بهبهان، بازرگانی سرادی پور، شیر پاستورزه پگاه خوزستان ، خمیرمایه خوزستان، پتروشیمی امیرکبیر، تجارت راه عالی اروند، سریر پلاس، شرکت بازرگانی چلداوی و رضا زاده کاوری مورد تقدیر قرار گرفتند.

نمایش موجودیت‌ها