date_range شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۳۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور؛ لایحه یکسان‌سازی نظام پرداخت در اولویت مجلس قرار گیرد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور؛ لایحه یکسان‌سازی نظام پرداخت در اولویت مجلس قرار گیرد
منبع خبر: اقتصاد آنلاین
دسته خبری: سیاست|دولت

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دولت با تدوین لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری در مورد یکسان‌سازی نظام پرداخت کارکنان و بازنشستگان درصدد رفع نابرابری‌ها است و انتظار می‌رود مجلس با اولویت این لایحه را بررسی و تصویب کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت روز شنبه در حاشیه گردهمایی مدیران ارشد دولت در سالن اجلاس سران در جمع خبرنگاران درباره اقدام های دولت برای رفع نابرابری پرداخت ها میان کارکنان اظهار داشت: دولت با اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری، لایحه آن را به مجلس ارسال کرده که اکنون در کمیسیون های تخصصی مجلس در دست بررسی است.

وی افزود: یکی از اهداف این اصلاحیه رفع نابرابری ها در پرداخت ها به شاغلان و بازنشستگان است و از این رو انتظار می رود مجلس با تصویب آن، این نابرابری ها را از بین ببرد.

نوبخت همچنین افزود: البته در کنار تهیه این لایحه، دولت همه ساله حقوق شاغلان دستگاه های اجرایی را متناسب با نرخ تورم افزایش داده است و برای بازنشستگان نیز منابع خوبی در بودجه در نظر گرفته است.

سخنگوی دولت اظهار داشت: برای نمونه در بودجه امسال 3400 میلیارد تومان منابع مازاد برای بهبود حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شده است که تلاش می کنیم طبق مصوبه مجلس و برنامه دولت پرداخت شود.

نوبخت با بیان اینکه این رقم در سال آینده فراتر می رود، تاکید کرد: دولت برای رفع نابرابری در پرداخت حقوق کارکنان و بازنشستگان تلاش می کند.

اجلاس هم اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری، «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهور، وزیران و مدیران ارشد دولتی در سالن اجلاس سران برگزار شد.

نمایش موجودیت‌ها