date_range پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۱۰:۰۰ ب.ظ

استاندار: باید حق تضییع‌شده 14 ساله خراسان شمالی را به آن برگردانده شود

استاندار خراسان شمالی گفت: باید حق تضییع شده 14ساله خراسان شمالی به آن برگردانده شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمد رضا خباز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به اینکه حق خراسان شمالی از مجموع اعتبارات از خراسان بزرگ به هنگام تقسیم حدود 16 درصد بوده که طی این 14 سال حدود 12 درصد به آن پرداخت می شده است، افزود: این امر به این معناست که این استان همیشه چهار درصد عقب بوده است.

وی با بیان اینکه پیگیری ها در این خصوص در حال انجام است و مکاتباتی نیز با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور انجام شده است، ادامه داد: مکاتبه ای با دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور نیز صورت گرفته است که 14 سال حق این استان تضییع شده است اما از این به بعد پیگیری های لازم انجام تا این مشکل حل و این استان نیز به حق خود در رابطه به دریافت اعتبارات برسد.

خباز با بیان اینکه این استان از لحاظ ظرفیت خوابگاه دانشجویی نیز با کمبود مواجه است و از وضعیت مناسبی برخوردار نیست، اظهار کرد: برای حل این مشکل نیز مکاتبات و پیگیری های لازم انجام شده است.

وی بیان کرد: مکاتبات و پیگیری های لازم برای اینکه کل اعتبارات مصوب شده در سفر ریاست جمهوری به این استان برای ساخت جاده بجنورد به جنگل گلستان امسال اختصاص داده شود و به هر شهرستان یک تانکر مجهز برای آبرسانی سیار اعطا شود و راهکاریی برای استفاده از آب های مرزی گلیل و سرانی نیز اجرایی شود، انجام شده است.

گفتنی است در این جلسه پنج میلیارد تومان برای اجرای طرح های آبخیزداری در سطح استان از محل اعتبارات ارتقای شاخص ها و پنج میلیارد تومان نیز برای اجرای پروژه ها برق رسانی به منطقه ویژه اقتصادی مصوب شد.


انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها