date_range جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۳۵:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

عصبانیت سعودی‌ها از معافیت تحریمی آمریکا به مشتری‌های نفت ایران

عصبانیت سعودی‌ها از معافیت تحریمی آمریکا به مشتری‌های نفت ایران

سعودی‌ها که از تصمیم دولت آمریکا برای اعطای معافیت‌های تحریمی به مشتری‌های نفت ایران عصبانی هستند طرح کاهش روزانه 1.4 میلیون بشکه‌ای صادرات نفت کشورهای اوپک و غیراوپک را بررسی می‌کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، منابع خبری گفته‌اند عربستان سعودی از اقدام دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای اعطای معافیت‌های تحریمی به ۸ مشتری نفت ایران ناخرسندند. 
 
خبرگزاری رویترز نوشته وقتی دونالد ترامپ تابستان سال جاری از سعودی‌ها خواست بعد از احیای تحریم‌های نفتی علیه ایران میزان تولید نفت خود را افزایش دهند، ریاض بلافاصله با این درخواست موافقت کرد.
 
منابع آگاه به این خبرگزاری گفته‌اند دولت ترامپ قبل از عقب‌نشینی از موضع خود برای رساندن صادرات نفت ایران به صفر و تصمیم به صدور معافیت‌های تحریمی برای مشتری‌های نفت ایران، ریاض را از این اقدام مطلع نکرده است. 
 
طبق این گزارش، عربستان سعودی از این اقدام دولت آمریکا که می‌تواند باعث افزایش عرضه نفت در بازارهای جهانی شود عصبانی است و در حال بررسی طرح کاهش روزانه ۱.۴ میلیون بشکه‌ای صادرات نفت کشورهای اوپک و غیراوپک برای جلوگیری از کاهش قیمت‌ها است. 
 
انتهای پیام/

 
نمایش موجودیت‌ها