date_range یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۴۹:۵۴ ق.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

نشست تجاری ایران و سوریه برگزار شد

اقتصادتهران: سفیر سوریه در تهران گفت: درهای سوریه به روی فعالان اقتصادی ایرانی در مرحله بازسازی سوریه باز است.

عدنان محمود امروز (شنبه) در نشست تجاری ایران و سوریه افزود: برای گسترش روابط تجاری با ایران، از سرمایه گذاری این کشور در زمینه‌های مختلف از جمله مناطق آزاد سوریه استقبال می‌کنیم.

وی گفت: دولت سوریه در این مرحله اولویت را به همپیمانان و متحدانش به ویژه جمهوری اسلامی ایران داده است و کسانی که حامی تروریسم در سوریه بودند و اقتصاد این کشور را از بین بردند، به هیچ وجه در این مرحله جایگاهی در سوریه نخواهند داشت.

سفیر سوریه در تهران اظهار داشت: ما از بخش خصوصی ایران برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های اقتصادی در سوریه دعوت می‌کنیم و همه توان خود را در تامین منافع دو کشور به کار می‌بریم.

محمود اظهار داشت: سوریه، ایران و بخش خصوصی این کشور را در زمینه فعالیت‌های اقتصادی و تولید، شریک در سرمایه‌گذاری می‌داند و باید تلاش شود تا همه موانع تجاری از جمله مسائل و مشکلاتی که در روابط بانکی وجود دارد از بین برود.

«جواد ترک آبادی» سفیر ایران در دمشق نیز در این نشست گفت: با پیوندهای اقتصادی که بین ۲ کشور ایران و سوریه به وجود می‌آید می‌توانیم یک منطقه اقتصادی قدرتمند ایجاد کنیم.


وی گفت: زمینه‌ فعالیت‌های مختلف اقتصادی در سوریه وجود دارد که این زمینه‌ها فرصت‌های بسیار زیادی را برای طرف‌های ایرانی و برای بازسازی کشور سوریه فراهم می‌کند.

به گزارش ایرنا، در این نشست، موافقت نامه اتحادیه اتاق های بازرگانی سوریه و اتاق تهران با هدف تقویت روابط تجاری مشترک به امضا رسید.

نمایش موجودیت‌ها